Quantcast
Channel: Artiklid - Photopointi ajaveeb
Viewing all 217 articles
Browse latest View live

Metsast välja: Point TV uus meeskond

$
0
0

Photopointi ajaveebis oleme aastate jooksul (tänase seisuga täpsemalt 10 aasta 9 kuu ja 27 päeva) avaldanud üle kuue tuhande artikli ning teinud üle 150 Point TV video. nagu näha, ei ole Photopointi ajaveebis paigalseisu – ka meie siin toimetuses areneme, muutume, käime uute tuulte ja suundadega kaasas. Samamoodi on aja jooksul toimunud ka toimetuses ja kirjutajate osas muudatusi. Mis veel olulisem – oleme avatud igasugusteks uuteks väljakutseteks.

Aga see selleks – täna tavapärase “karbist välja” stiilis postituse asemel otsustasime teha hoopis “Metsast välja” video ning tutvustada juba südamelähedaseks saanud Point TV uut võttemeeskonda. Pikemalt seletamata – vaadake juba ise järgnevat videot:

Metsast välja: Point TV uue hooaja meeskond

Vaata kõiki varasemaid Point TV osi siit


Aitäh Nikon, tere tulemast Sony!

$
0
0

kaupo-kikkas-sony-a7r-II-photopoint

Koos 2016 aastaga lõppes minu koostööleping Nikoniga ja minu uueks väljavalituks sai Sony. Tean, et õige tehnika valik on paljude jaoks oluline teema ja ennetamaks paljusid küsimusi otsustasin oma valiku tagamaad veidi pikemalt lahti kirjutada.

Olen oma 18 pildistamisaasta jooksul ka varem kaamerasüsteemi vahetanud ja see on tegevfotograafile väga stressirikas otsus. Kõigepealt tulevad pähe loomulikult rahalised kulutused, kuid üsna mõõtmatu on ka uue süsteemiga harjumise stress. Esimesed nädalad võivad mõjutada pilte pigem halvemuse poole, kuid kui uus süsteem käepäraseks saab, loksub kõik paika. Lõpliku enesekindluse saavutamine võtab kindlasti kuid, et kõik toimiks intuitiivselt nagu kellavärk. Kui selgus, et minu ja Nikoni vaheline leping enam edasi ei pikene ja seisan teelahkmel, kus mul on võimalik valida erinevate kaamerasüsteemide vahel, siis teadsin, et see otsus tuleb kohe esimese korraga õigesti teha, kuna vale valik põhjustab peale stressi suuri rahalisi lisakulutusi. Võtsin endale kuu, et ennast taas kaamerasüsteemidega kurssi viia ja natuke uusi asju proovida enne kui valik Sony kasuks langes.

Kindlasti on selliste otsuste puhul määrava tähtsusega asjaolu, mis tüüpi pildistaja sa oled, sest see, mis võib olla õige ühele, ei pruugi sobida teisele. Minu fotograafi töö jaguneb laias laastus kaheks – kunstiprojektid ja töö muusikutega. Need on valdkonnad, kus pildistamisel on kontroll pigem minu käes ja klassikalist reportaaži on selles suhteliselt vähe. Samas saavad minu töös kokku portreefotograafia, maastikud, hetketabamused, muusika dokumentalistika ja lavastused, nii et spekter on lai. Kuna tihti on väljundiks suureformaadilised autoritööd või näiteks artistide välireklaamid, siis vajan kindlasti täiskaaderkaamerat ja parimaid objektiive, ning need vajadused vähendasid mõnevõrra lauale jäävaid valikuid.

Alustuseks vaatasin läbi sensorite ja objektiivide testid, mis annavad adekvaatse hinde fotograafilisele ulatusele, mürale ja objektiivide joonistusvõimele. Neid allikaid, kust sellekohast infot saada, on tegelikult üsna vähe ja ja arvatavasti parim neist on DxO Mark. Põhilised objektiivid, millega töötan, on üsna klassikalised vahemikud: normaalsuum 24–70 mm, telesuum 70–200 mm ning fiks-objektiividest ennekõike portreeobjektiiv, milles minu kindlaks lemmikuks on 85 mm fookuskaaugus ning 50 mm fiksobjektiiv. Erinevate tööde jaoks läheb objektiividest üht-teist veel lisaks tarvis, aga kuna 90% minu tööst on tehtud just nende objektiividega, siis koos kaameraga said need objektiivid põhiliseks valikukriteeriumiks. Kaamerate teste vaadates ei ole kahtlust, et Sony a7R II on hetkel kõige parema sensoriga 35 mm kaamera ja vaadates mulle oluliste objektiivde hindeid sai selgeks, et Sonyst on saanud väga tõsine kaamerasüsteem ja peamine kandidaat mu uueks kaaslaseks.

Kuna Sony hübriidsüsteem on võrreldes tavapäraste peegelkaameratega erinev, siis olid testitulemused esimene samm ja tuli edasi uurida ja proovida, kas see kõik ka reaalselt on minu töös kasutatav. Hübriidsüsteem on teatud nüanssides tavapärasest peegelkaamerast omajagu erinev ja kes on eelnevalt pikalt peegelkaamerat kasutanud, sellel tuleb kindlasti arvestada, et esmapilgul tundub kõik teistmoodi ja “valesti”. Aga harjumusel on suur jõud ja pärast mõningat kasutamist võib juhtuda, et asjad, mis esmapilgul valed tunduvad, osutuvad nii õigeks, et ei taha kuidagi enam vana juurde tagasi.

Nii saigi minu uueks kaameraks Sony a7R II ja värske kogemus uue süsteemiga on alles mõne nädala pikkune ja kindlasti ei ole ma paljudes küsimustes veel kompetentne vastuseid pakkuma, aga kirjutan läbi teemad, milledest on interneti avarustes enim juttu ja millede kohta enne tähtsat sammu uurisin ning mida oluliseks pidasin.

Elektrooniline pildiotsija (EVF)

Arvatavasti minu jaoks suurim muutus. Kes on aastaid tavapärase peegliga pildistanud, siis see muutus ei tundu kindlasti esimestel päevadel loomulik. Võin aga öelda, et on väga võimalik, et pärast paari esimest nädalat, ei pruugi teis olla enam mingit soovi tavapärase pildiotsija juurde tagasi pöörduda.

Võtame aga digitaalse pildiotsija miinused kõigepealt. Väga heledates valgustingimustes ei ole EVF optilisest silmavast parem, samuti tekib pildistamisel väga minimaalne viivitus, kuivõrd silmavas on live-view pilt.

Vastukaaluks saab aga mitu väga kasulikku omadust. Esmalt muudab EVF sind halbades valgusoludes taas nägijaks, kus tavapärast kaamera silmavast ei saanud enam midagi aru, koos Sony hübriidkaamera sensori pinnalt teravustamisega võimaldab see fotograafil teravustada ja pildistada oludes, mis seni oli võimatu. Arvestades uute kaamerate aina kasvavaid ISO tundlikkusi on see eluliselt aina vajalikum. Manuaalse teravustamise abimees on samuti suurepärane, eriti kui sulle meeldib kasutada lahtiseid avasid ja väikest sügavusteravust. Optilise pildiotsija puhul pidid usaldama pimesi autofookust, kuna näiteks keskplaanis portree puhul ei olnud mingit võimalust näha, kas teravus on inimese silmadel või pluusil. Suurimat kasu pakub aga kindlasti EVF olemus ise, mis võimaldab ära näha tehtava pildi kontrasti, valge tasakaalu, histogrammi, fotograafilise ulatuse ja palju muud enne kui hakkad pilti tegema. Just see viimane asjaolu on arvatavasti peamine põhjus, miks noored fotograafid valivad täna peegelkaamera asemel hübriidi ja ei liigu enam kunagi peegelkaamerale, kuna nende jaoks on see EVF pakutav teave saanud väga oluliseks pildistamisprotsessi osaks.

Sony objektiivid või nende puudumine

Zeissi objektiivid on legendaarse kvaliteediga, nüüd on lisandunud neile veel Sony enda G ja GM seeria objektiivid, mis on äärmiselt kvaliteetsed. Aga päris tihti võib foorumites kohata arvamusi nagu Sonyl oleks väike objektiivide valik. Pärast väikest uurimistööd osutus see teema suurel määral müüdiks. Erandiks on pikad teleobjektiivid ja mõned väga spetsiifilised objektiivid.

Kui võtame Canoni ja Nikoni süsteemid, siis kvaliteetseid objektiive täissensorile on neil Sonyga sarnasel hulgal. Sony on neist aga ainuke kaamerasüsteem, mis võimaldab kasutada adapteri abiga toimiva autofookusega sisuliselt kõiki olemasolevaid objektiive. Nii, et mis iganes tootja kuitahes eriline objektiiv teile väga meeldib, on teil võimalik seda ka Sony kaameraga kasutada. Aga kvaliteetsete valgusjõuliste ja väga pikkade teleobjektiivide vähene valik on kindlasti põhjus, miks tipp linnu- ja loomafotograafidele Sony täna esimene valik ei ole.

Sony kaamera(süsteem) on mõõtmetelt väga väike?

Hübriidkaamerad on tõepoolest väiksemad ja kergemad, küll aga ei pruugi see alati tähendada, et nende objektiivid seda on. Seega kokkuvõttes muutus minu fotokott küll väiksemaks ja kergemaks, aga see muutus ei ole suur. Küll aga on minu jaoks pluss, et saan kasutada kaamerat koos mõne väiksema fiksobjektiiviga näiteks tänavafotograafiaks ja selline komplekt võib olla vabalt tavalisest peegelkaamerast poole väiksem ja seega märkamatum. Kes eelistab suuremat kaamerat, siis kaamera kere väiksust on väga lihtne vajadusel kompenseerida kaamera alla käiva tallaga, kuid a7 kere on väga hästi tasakaalus ja mina ei plaani hakata talda kasutama.

Nupud ja kaamera seadistamine

Seoses sellega, et kaamera on väiksem, mahub sinna peale ka mõnevõrra vähem nuppe, kuid kaamera on vastavalt kasutaja soovidele maksimaalselt kalibreeritav ja kõik funktsioonid, millele olin harjunud otse kaamera kerelt ligi pääsema, toimivad ka Sony kaameraga ja seadistatavaid nuppe jääb veel ülegi. Kuna hübriidkaameral kuvatakse seadete muutused LCD ekraanil või silmavas (selleks ei ole eraldi väikest ekraani nagu enamikel peegelkaameratel), siis on seadete muutuste kuvamine samuti minimaalse viivitusega. Kes on kasutanud selleks juba eelnevalt peegelkaamera LCD ekraani, siis on see viivitus sama väike nagu seal.

Autofookusest (AF)

Hübriidkaamerate autofookus toimib tavapärasest peegelkaamerast erinevalt ja see annab pildistamisel mitmeid eeliseid. Sensoripinnalt teravustamine võimaldab adapteri abiga kasutada toimiva autofookusega mitmete erinevate süsteemide objektiive. Samuti võimaldab see fookuspunkte valida üle kogu kaadri, mis on peegelkaamera puhul täna võimatu.

Autofookuse kiirus võrreldes peegelkaameraga on teema, mis mulle senini suurt huvi pakub ning sellest pikemalt kirjutamiseks pean veel palju erinevates olukordades pildistama. Aga esmased järeldused on järgmised. Heades valgustingimustes kontrastse valgusega on AF sarnane parimate peegelkaameratega. Keskmisest kehvemates ja kontrastivabas valguses on parimad peegelkaamerad kiiremad ning väga halbades valgusoludes on taas hübriidil eelis. Olukordades, kus peegelkaamera enam üldse teravustada ei suuda, saab Sony pildi teravaks ja tänud digitaalse pildiotsja tundlikkusele näed kenasti ka silmaga, mis toimub. Loomulikult oleneb autofookuse kiirus suuresti kasutatavast objektiivist ning ka valitud teravustamise režiimist.

5-teljeline pildistabilisaator

Objektiivide sisesed stabilisaatorid on lõpuks mälestus, mille üle mul on tõeliselt hea meel, sest nüüd on pilt koguaeg stabiliseeritud ja seda ilma lisakuludeta. Objektiivide stabilisaatorid on Canoni ja Nikoni omanikele lisakulu ja ühtlasti objektiivide kõige nõrgem koht, millega on enim probleeme. Rääkimata sellest, et on endiselt terve rida objektiive, mida pole stabilisaatoriga üldse võimalik hankida. Koos erinevate adapteritega võid nüüd kasutada ka näiteks 100 aastat vanu objektiive nii, et nende pilt on stabiliseeritud.

Akud

Tänu intensiivsemale LCD ekraani ja EVF pildiotsja kasutusele ning mitmetele lisafunktsioonidele nagu stabilisaator, kulutab Sony kaamera oluliselt rohkem akusid kui tavapärane peegelkaamera. Sellega tuleb arvestada ja omada piisavalt varuakusid. Akud on kerged ja suurt lisaraskust ei tekita.

Tarkvara: telefonist juhtimine ja Capture One

Sony kaameratega käib tasuta kaasas kaamera juhtimise tarkvara nimega “Play Memories” mis võimaldab telefonist kaamerat juhtida, live-pilti näha ja tehtud pilte sirvida. Sony ametlikuks raw-konverteriks on Caputre One, mis on minu arvates konkurentsitult parim raw-konverter maailmas ja tuleb Sony kaamera kerges versioonis kaameraga tasuta kaasa. Need asjaolud on heaks indikaatoriks, et Sony käib oma kolleegidest selles vallas pika sammuga eespool.

Vaikne pildistamine (silent shooting)

Ühe uue peatüki fotograafias avab Sony täiesti hääletu pildistamine, mis andis mulle juba esimesel päeval uue kaameraga pildistamisel pildid, mida ma poleks saanud klõpsu tehes mitte kunagi. See muudab sind hääletuks looduses, tänaval, kontserdil või filmivõttel. Samuti mõjub klõpsu kadumine hästi pelglikele modellidele, sest sa ei “tulista” neid enam katiku ragina saatel ja see võimaldab sulatada fotograafi ja subjekti vahel nii mõnegi jääkamaka.

vf_dsc00558

Photopointi veebikaubamaja ei ole ammu enam ainult foto- ja digitehnika pärusmaa. Meil on ka:

PARFÜÜMID | ILU & TERVIS | AUTOKAUBAD | TÖÖRIISTAD | MÄNGUASJAD

 MÖÖBEL | SPORT & HOBI | KODU & AED | ELEKTROONIKA | ARVUTI & IT

Asus ZenFone 3 Zoom tuleb võimsa akuga

$
0
0

asus-zenfone-zoom-avang

Telefonikaamerate kvaliteet on viimase kahe aasta jooksul teinud suure hüppe paremuse poole. Samal ajal on inimestel vaja ka mahuka akuga telefoni, mis pika päeva vastu peaks. Asus paiskab peagi müüki enda uue telefoni Asus ZenFone 3 Zoom.

Nagu nimigi ütleb, pakub ZenFone 3 Zoom meile 2,3x optilist suumi. Seda võimaldavad kaks 12-megapiksliga objektiivi telefoni tagaküljel. Üks neist 56mm ja teine 25mm lainurk avaga f/1,7. Üsna sarnased näitajad on ka näiteks Apple iPhone 7 Plusil. Asus on peitnud telefoni Sony IMX362 sensori, mis tänu faasituvastusele teeb häid pilte ka hämaramas valguses. Manuaalsed võimalused, RAW formaadis pildistamine ja 4K videovõimekus muudab selle asjaarmastajale väga heaks kaaslaseks.

Kaamera kvaliteedinäitajad on tegelikult nõrgemad, kui eelkäijatel, seda põhiliselt suure aku tõttu. Asus on suutnud peita korpuse vahele hiiglasliku 5000 mAh mahutuvusega aku, mis peaks sellisele tööhobusele ka intensiivse kasutamise järel jaksu jätma. Võimaldab ZenFone siiski 6,4 tundi järjest filmida 4K lahutusvõimega ja 4G võrgus töötab telefon ooterežiimis kuni 40 päeva. 5,5 tolline ekraan on kaetud Gorilla Glass 5 kaitseklaasiga, mis koos alumiiniumist korpusega peaks õrnad kukkumised üle elama. Telefoni südames tuksub Qualcomm Snapdragon 625 protsessor.

Kõige imetlusväärsem on, et kogu see tehnika on ainult 7,8 mm paksune ja kaalub 107 grammi. Täpsemad andmed ja hind saavad avalikuks veebruaris.

zenfone-3-zoom-cropped

Allikas: Asus

Milline objektiiv sobib minu kaamerale?

$
0
0

objektiivid-avang

Peegelkaamerate ja hübriidkaamerate omanikel tuleb varem või hiljem silmitsi seista küsimusega – millised objektiivid sobivad minu kaamerale, millist objektiivi oleks vaja ühe või teise objekti pildistamisel ning mis ma endale järgmiseks valima peaksin. Siis, kui viimasele kahele küsimusele vastuse leidmine võib muutuda kohati isegi liiga filosoofiliseks ning poolt ja vastuargumentide kaalumine väga põhjalikuks, siis on esimesele ning alguses kõige keerulisemale küsimusele põhjaliku vastuse leidmine väga lihtne, lihtsalt tuleb need õiged Photopointi veebipoe suurest tootevalikust üles leida.

Antud artiklis ei hakka me kaarti joonistama, ega rääkima ka sellest, mis kaamera ees ja mis tingimustel saaks mingi bajonetiga objektiivi kasutada ning mis nuppe tuleks siis Photopointi veebipoes vajutada, et ainult sobivad torud valikusse jääks. Vaatame hoopis antud teemale ülilihtsalt – kui sul on see või teine kaamera ning soovid näiteks olemas oleva kit-objektiivi kõrvale midagi muud, siis millised on sinu valikud ning mida ka soovitame.

canon-lenses-1170x530

Canoni poolkaader peegelkaamerad

Kui sa kasutad Canoni poolkaader peegelkaamerat – nagu näiteks EOS 1300D, EOS 750D, EOS 80D, EOS 7D Mark II või mõni muu antud tooteseeria kaamera – siis on sul sobivate objektiivide valik väga suur. Sinna ette istuvad kõik objektiivid, mis viimase 30 aasta jooksul Canonil peegelkaameratele valmis tehtud – sõltumata sellest, kas objektiiv on disainitud poolkaader või täiskaader sensoriga peegelkaamerale ning sobivuse osas pole ka vahet, mis tootja tehtud objektiiv. Senikaua, kuni see on Canoni bajonetiga, objektiiv sobib ka sinu kaamera ette.

Canon EOS poolkaader peegelkaameratele sobivad objektiivid Photopointis »

Canoni täiskaader peegelkaamerad

Siis, kui poolkaader sensoriga kaamerate ette sobivad ka täiskaader sensori vajadusi silmas pidades disainitud objektiivid, ei toimi see vastupidiselt. Niipea, kui objektiiv on loodud AINULT Canon EOS poolkaader sensoriga kaamerale, ei sobi need füüsiliselt Canoni täiskaader sensoriga kaamerate ette. Teisisõnu, Canoni täiskaader sensoriga kaamerad, nagu EOS 6D, EOS 5D ning EOS-1D seeria kaamerad, vajavad EF-bajonetiga objektiive, mida lisaks Canonile ka Tamron, Sigma, Zeiss jms tootjad valmistavad.

Canon EOS täiskaader peegelkaameratele sobivad objektiivid Photopointis »

 

nikon-objektiivid

Nikoni poolkaader peegelkaamerad

Nikoni toodetud poolkaader sensoriga peegelkaamerate – Nikon D3xxx seeria (D3400/D3300 jms), Nikon D5xxxx seeria (D5600/D5500 jne) ning ka D7000 seeria (D7200/D7100 jne) ja D500 – ette sobivad sisuliselt kõik Nikon F bajonetiga objektiivid. Teatud iseärasused ning nüansid hakkavad siin küll rolli mängima, kuid need kehtivad pigem mitme põlvkonna taguste objektiivide kohta. Samuti sobivuse kontkestis ei ole tähtsust, mis tootja toruga tegu – senikaua kuni õige kinnitus taga, sobib see kaamerale suurepäraselt.

Nikon poolkaader peegelkaameratele sobivad objektiivid Photopointis »

Nikoni täiskaader peegelkaamerad

Erinevalt Canonist saab tegelikult Nikoni täiskaader peegelkaamerate, nagu Nikon D600 seeria, D750, D800 seeria ning loomulikult ka Dx (D4, D5) ette panna kõiki Nikon F bajonetiga objektiive, mida toodetud eelmise sajandi keskpaigast alates. Vanarauaklubi põhitõdesid siinkohal pole mõtet ümber rääkida – pigem see, et pea kõik D ja G seeria objektiivid töötavad probleemideta, isegi poolkaader sensorile disainitud DX tähistusega objektiivid. Siin on ainult üks aga – DX objektiivi kasutades lülitatakse täiskaader kaamera poolkaader sensori ala peale, vältimaks vinjeteerumist ning kaadri ääreala varjamist. Photopointi tootevalikus on samas väga suur valik objektiive, mis on disainitud spetsiaalselt Nikoni täiskaader sensoriga kaameratele.

Nikon täiskaader peegelkaameratele sobivad objektiivid Photopointis »

 

objektiivid-avang

Pentax poolkaader peegelkaamerad

Pentaxi digipeegelkaamerate puhul oli veel aasta eest väga lihtne seis – kõik olid poolkaader sensoriga kaamerad ehk kõik objektiivid sobisid, lihtsalt täis funktsionaalsus oli see aga-koht. Väga vanadel Pentaxi peegelkaameratel võib tekkida autofookuse ühilduvus uuemate objektiividega, mis enam ei kasuta aeglast ja lärmakat kruvimehhanismi, kuid füüsiliselt sobivad nende ette kõik torud aastast… 1975. Siinkohal jätkuvalt ei ole kaameral vahet, kas tegu on täiskaader või poolkaader sensoriga kaameraga.

Pentax poolkaader peegelkaameratele sobivad objektiivid Photopointis »

Pentax täiskaader peegelkaamerad

Pentaxi täiskaader peegelkaamerad, või vähemalt need mis kasutavad sensorit mitte filmi, on praegust veel täiesti uus nähtus – neid on Pentax K-1 näol ainult üks. Sarnaselt Nikonile kasutab ka Pentax ainult ühte füüsilist bajonetti, mistõttu sa võid ükstapuha millise Pentaxi toru sinna ette keerata, kuid kogu kaadri katavad ära need mil nimes FA või D-FA tähistus. Poolkaader sensorile mõeldud objektiivi kasutades lülitatakse Pentax K-1 lihtsalt poolkaader režiimile ehk rakendatakse 1,5× lõikefaktor.

Pentax täiskaader peegelkaameratele sobivad objektiivid Photopointis »

Pentax 645 seeria keskformaat peegelkaamerad

Omaette grupi moodustavad ka Pentax 645 seeria kaamerad ning objektiivid. Siis, kui vaheadapteriga saab Pentax 645 objektiive teiste Pentaxi kaamerate ette panna, saab 645Z ning 645D keskformaatkaamera ees kasutada ainult 645 bajonetiga objektiive. Samas on nende sobivus lihtne – kõik 645 tähistusega sobivad ka sinu uue Pentax 645Z peegelkaamera ette.

Pentax keskformaat peegelkaameratele sobivad objektiivid Photopointis »

 

sony-a-objektiivid

Sony poolkaader peegelkaamerad

Sony poolkaader sensoriga (α5x; α6x ning α7X seeria) peegelkaamerad ja poolläbipaistva fikseeritud peegliga kaamerad (selguse huvides nimetame neid kõiki ikkagi peegelkaamerateks) saavad kasutada kõiki alpha-bajonetiga (tähistatakse α sümboliga) objektiive mis valmis tehtud. Sinna hulka kuuluvad ka viimase põlvkonna Minolta α-bajonetiga objektiivid mis toodetud veel vana nimega, ennem kui Sony Minolta kaameraäri üle võttis. Samuti on Sony kaameratele saadaval, sarnaselt Canonile ja Nikonile, suures valikus kvaliteetoptikat nii Tamronilt, Sigmalt kui Zeissilt.

Sony poolkaader peegelkaameratele sobivad objektiivid Photopointis »

Sony α täiskaader peegelkaamerad

Täiskaader sensoriga peegelkaameraid on Sonyl paaris seerias – vanemad α800 ning α900 seeria ning uued α99 tähistusega mudelid. Ka Sony ei kasuta kahte erinevt füüsilist bajonetti objektiivide puhul – kõik mis α-bajonetiga, Sony kaameratele ka sobib. Samas tuleb silmas pidada, et DT tähistusega objektiivid on disainitud poolkaader sensoriga kaameratele – neid täiskaader sensoriga kaamera ees kasutades rakendatakse ainult poolkaadri jagu sensori alast. Järgneva lingi taga on aga peidus need objektiivid, mis on disainitud ikkagi täiskaader sensoriga kaamerat silmas pidades:

Sony täiskaader peegelkaameratele sobivad objektiivid Photopointis »

 

Aga millist objektiivi valida peegelkaamera ette?

Millist objektiivi valida näiteks olemas oleva kit-objektiivi kõrvale, mis sinu oskuste ning soovide jaoks pigem piiravaks teguriks muutumas. Siinkohal ei ole 100% õigeid ega valesid soovitusi, lähenemisi ega seisukohti. Siiski, enamlevinumad lähenemised on see, et vaadatakse võrdlemisi “pimedale” kit-objektiivile kõrvale soodne valgusjõuline 50 mm objektiiv, nagu näiteks Canon EF 50mm f/1.8 STM. See on klassikaline nn nifty-fifty objektiiv – väga soodsa hinnaga objektiiv, mis on optiliselt väga kvaliteetne ning suure avaga. Teine objektiiv, mida väga palju kit-objektiivi kõrvale soetatakse, on soodsam telesuumobjektiiv. Parim näide sellest on Tamron AF 70-300mm f/4.0-5.6 Di LD objektiiv – soodne, kuni 300 mm fookuskaugusega ning toob ka kaugemal olevad subjektid käeulatusse. Lisaks on väga populaarsed ka nn supersuum- ja hüpersuumobjektiivid. Need on objektiivid, mille suumiulatus on lainurgast teleni, nagu näiteks soodne Tamron 18-200mm f/3.5-6.3 DI II VC objektiiv või väga suure suumiulatusega Tamron 16-300mm f/3.5-6.3 DI II VC PZD Macro objektiiv – võrreldes kit-objektiiviga on nendel suumiulatus väga palju suurem, seega on objektiive ka lihtsam ning mugavam kasutada.

Kes endale juba täiskaader sensoriga peegelkaamera soetanud, üldjuhul teavad mida ja kuidas nad pildistada tahavad. Sellest tulenevalt ongi järgmised sammud objektiivide valikus ühele või teisele poole äärmused – kas ülilainurk objektiiv nagu näiteks Tamron SP 15-30mm f/2.8 Di VC USD või siis klassikaline 70-200 mm telesuumobjektiiv / suurema suumiulatusega nagu 150-600mm telesuumobjektiiv. Pikemalt kirjutas objektiivi valimisest Lauri Fotokursus.ee blogis: “Kuidas valida objektiivi?“.


 

Liikudes nüüd peegelkaamerate maailmast hübriidkaamerate maailma – hübriidkaameratel on objektiivid täpselt samamoodi vahetatavad, nagu peegelkaameratel. Samamoodi võib olla ka hübriidkaameratel objektiivi valimine keeruline, kuna ühel tootjal on mitme erineva sensorimõõduga kaamerad jne. Järgnevalt saame selguse huvides ka need lähemalt üle vaadata.

canon-eos-m-objektiivid

Canon EOS M hübriidkaamerad

Canon EOS M hübriidkaamerate platvorm on võrdlemisi noor – alles 2012. aastal ilmavalgust näinud platvormil on objektiivide valik võrdlemisi väike. Saadaolevad objektiivid on samuti pea kõik Canoni toodangud, kuid leidub ka Tamroni ja Sigma toodangut. Kaamera ette käivad EF-M tähistusega objektiivid ning kasutades vaheadapterit, saab kasutada ka peegelkaameratele disainitud EF ja EF-S bajonetiga objektiive.

Canon EOS M hübriidkaameratele sobivad objektiivid Photopointis »

 

fujifilm-x-objektiivid

Fujifilm X-seeria hübriidkaamerad

Fujifilmiga on tegelikult veel lihtsam – kõik praegust saadaolevad Fujifilmi objektiivid sobivad kõikide Fujifilmi hübriidkaamerate ette. Jah, varsti see muutub, kui turule jõuavad ka GFX tähistusega objektiivid, kuid need on mõeldud juba GFX seeria keskformaatkaameratele ning X seeriast kergesti eristatavad.

Fujifilm hübriidkaameratele sobivad objektiivid Photopointis »

Nikon 1 hübriidkaamerad

Nikoni katsetus hübriidkaamerate maailma kanda kinnitada on olnud, pehmelt öeldes, kõrvalt vaadates omajagu huvitav. Vist natuke Pentaxi pealt platvormiideid maha kopeerides jõuti Nikon 1 süsteemini, kust leiab nii kompaktseid objektiive kui kaameraid. Kasutaja jaoks on jälle väga lihtne – kui nimes on Nikon 1, sobib see ka sinu Nikon 1 hübriidkaamera ette.

Nikon 1 hübriidkaameratele sobivad objektiivid Photopointis »

 

olympus-objektiivid

Olympus OM-D ja PEN hübriidkaamerad

Olympus kasutab oma hübriidkaameratel Micro Four Thirds bajonetti. See tähendab jällegi seda, et kõik Olympuse, Panasonicu ning ka teiste tootjate objektiivid sobivad ideaalselt nendele hübriidkaameratele ette. Ainuke omapära, millega tasub arvestada – Olympuse hübriidkaameratel on olnud seni kasutusel keresisene stabilisaator ning Panasonicul on stabilisaator objektiivi sees – need ei ole omavahel ühilduvad. Sa saad kombineerida Olympuse objektiivi ja kere ning samuti ka Panasonicu kere ja objektiivi stabilisaatorit omavahel, kuid mitte ühe tootja kere ja teise objektiivi, lootes Dual IS töötamisele. Ei, siis peab juba valima ühe või teise.

Olympus hübriidkaameratele sobivad objektiivid Photopointis »

 

panasonic-objektiivid

Panasonic Lumix hübriidkaamerad

Täpselt sama jutt, mis eelpool tegelikult – ka Panasonic hübriidkaamerad kasutavad Micro Four Thirds platvormi ning objektiivid sobivad nii Panasonicu kui Olympuse omad, küsimus taandub lihtsalt stabilisaatorite ühilduvuse peale.

Panasonic hübriidkaameratele sobivad objektiivid Photopointis »

Pentax Q hübriidkaamerad

Pentax Q platvorm on liikumas vist unustushõlma alla – sarnaselt Nikon 1 süsteemiga ei suutnud jaapanlased ka Pentax Q nime all miniatuurseid hübriidkaameraid massidesse viia. Sellegipoolest, kui sul on Pentax Q seeria kaamera ning soovid sinna ette uusi objektiive, on Photopointis neid veel saadaval.

Pentax Q hübriidkaameratele sobivad objektiivid Photopointis »

sony-fe-e-objektiivid

Sony α ja NEX poolkaader hübriidkaamerad

Sony hübriidkaamerad, mis nüüd nimekirja lõppu sattusid, on tegelikult üks populaarseimaid ja kuumemaid platvorme. Objektiivi valikul on poolkaader hübriidkaamerate puhul lihtne – kõik Sony E bajonetiga objektiivid sobivad nende ette. Lisaks veel – kasutades näiteks Sony adapterit, saab sinna ette panna ka α-bajonetiga peegelkaamerate objektiive ning kasutada ka objektiivi kiiret autofookust.

Sony α ja NEX poolkaader hübriidkaameratele sobivad objektiivid Photopointis »

Sony α-seeria täiskaader hübriidkaamerad

Sony α7 seeria hübriidkaameratest on vist kõik midagi kuulnud. Need on fotomaailma jõujooned kohati täiesti pea peale pööranud, kuid see selleks. Need täiskaader hübriidkaamerad saavad kasutada kõiki E-bajonetiga objektiive, kuid kogu sensori ala kasutamiseks on soovituslik ikkagi FE tähistusega täiskaadrile disainitud objektiive kasutada. Ja kui juba kvaliteeti taga ajada – vaata kindlalt ka Sony GM seeria torusid, kuna need on tõesti kvaliteedi etaloniks.

Sony α-seeria täiskaader hübriidkaameratele sobivad objektiivid Photopointis »

Nüüd on juba sobiva objektiivi valimine lihtsam. Millist objektiivi valida aga kit-objektiivi kõrvale hübriidkaamerale? Sarnaselt peegelkaameraga on esimeseks sammuks pigem nifty-fifty analoog – kas siis soodne 35 mm või 50 mm fiksobjektiiv (Olympuse ja Panasonicu kontekstis 25 mm objektiiv) ning sealt edasi juba suurema ulatusega telesuum. Siiski, kõik taandub sellele, mida just sina soovid pildistada ja kuidas sa soovid pildistada. Küsimusele, kuidas valida objektiivi, saab ka selles kontekstis viidata Lauri varasemale artiklile Fotokursus.ee blogis.


Ja ongi kõik. Loodan, et selline objektiivide lahterdamine, eristamine ning ka selgitused tegid ka Sinu jaoks elu lihtsamaks ning oskad nüüd vaadata õiges suunas, milliste konkreetsete torude vahel valida. Objektiivi valimisel tasuks küll silmas pidada fotomaailma ühte väga karmi kuldreeglit – mida rohkem maksad, seda rohkem saad. Ehk et – kallim objektiiv ongi parem ja kvaliteetsem. Samas ära valimisega ka üle pinguta, vaid keskendu sellele olulisemale aspektile – pildistamisele.

Instagram lubab nüüdsest ühte postitusse panna mitu fotot

$
0
0

Üks maailma populaarseimaid mobiilirakendusi, Instagram, on taaskord välja tulnud uuendusega, mis peaks kõikidel selfie-hulludel silmad särama lööma. Kõige uuem Instagrami värskendus toob endaga slideshow postituse võimaluse. Tähendab see seda, et ühte postitusse on võimalik kokku suruda 10 pilti või videot.

Selleks tuleb esmalt värskendada enda Instagrami rakendus kõige uuema versiooni peale. Seejärel pilti üleslaadides tuleb klõpsata väikest ikooni paremal all nurgas, mis lubabki valida kuni 10 pilti või videot. Kõiki pilte on individuaalselt võimalik filtritega ära tuunida ja järjekorda seada. Rakendus ise genereerib selle slideshowks ja kõik, kes sinu kontot jälgivad, saavad oma uudisvoos nende vahel lapata ja laikida. Selleks ilmuvad foto alla väikesed täpid, mis annavad märku, et tegu on kobarpostitusega.

Loomulikult on igipõlised instagramlased pahased, et taaskord liigub Instagram enda juurtest ja originaalsusest kaugemale. Õnneks ei ole selle funktsiooni kasutamine kohustuslik, vaid laseb ruumi säästes korraga rohkem jagada. Meil kõigil on see üks Instagrami sõber, kes ilmub korra kuus oma kümne järjestikuse pildiga sinu uudisvoogu ja kaob siis teadmata ajaks.

Kes veel ei ole jõudnud, pane kindlasti ka Photopointi Instagramile FOLLOW!
https://www.instagram.com/photopoint/

Allikas: Instagram

25 aastaga keldripoest veebikaubamajaks

$
0
0

12. märtsil tähistab Photopoint juubelit: täitunud on 25 tegutsemisaastat! Sel puhul kutsume sind väiksele ajarännakule. Vaatame üle, et kuidas siis ometi sai ühest 1992. aastal Tartu tagahoovis piltide ilmutamisega alustanud keldrilaborist 5 esinduskaupluse, mõjuka hulgimüügiosakonna, 115 töötaja ja auhinnatud veebikaubamajaga ettevõte. Vaatame üle, kust me oleme tulnud ja kus hetkel oleme ning ehk kumab siit-sealt ridade vahelt välja ka vastus küsimusele, kuhu oleme teel. Niisiis – alustame ajarännakut päris algusest ja viskame sekka ka mõned seni avaldamata fotod.

 

Algus ja fototeenused

1992. aasta 12.märtsil registreeriti toonases ettevõtteregistris Gaurus AS. See oligi praeguse Photopointi omanikfirma Nordic Digital AS eelkäija. Päris alguses ei tegeletud kauba müümisega vaid ilmutati linnarahva fotofilme ja pakuti dokumendifoto teenust. Selleks tarbeks rentis verivärske ettevõte Soomest vanarauana Eestisse toodud ja siin kohalike osavnäppude poolt uuele elule toodud KIS minilaboreid. Nende laborite nimest tuletati siis ka müügikoha esimene nimi: KIS Photo.

Järjepidevus on säilinud tänaseni. Ka digifotograafia ajastul pole paberfotode tellimine kusagile kadunud. Photopoint trükib aastas paberile üle 5 miljoni mälestuse, olles selliste mahtude juures Eestis konkurentsitult suurim paberfotode valmistaja. Selleks tööks on esinduskauplustes olemas nii Noritsu kuivlaborid kui ka Fujifilmi Frontier märglaborid – viimase uue labori ostsime Tartu Kvartali keskuse esindusse just eelmisel suvel.

Filmirulliga ei pea kliendid muidugi enam ise poodi kohale tulema, sest kõik pildid saab teele panna interneti teel läbi ülimugava PhotoExpress Online tellimiskeskkonna. Ja dokumendifotod – need saab Photopointist kätte rekordilise kolme minutiga (vaata eksperimenti „Võtame aega – kui kiirelt valmivad dokumendifotod“). Isegi fotofilme ilmutatakse Photopointi kauplustes tänapäevani – mis sest, et võrreldes 25. aasta taguse ajaga on nende tellijate hulk oluliselt väiksem.

Lisaks traditsioonilistele paberfotodele valmistame Photopointis ka uuema aja fotoalbumeid ehk fotoraamatuid. Nende kujundamiseks oleme arendanud veebipõhise keskkonna www.fotoraamatud.ee. Seal saab fotoraamatu valmis teha ja tellimuse sisse anda ning ilus A4 formaadis kõvade kaantega fotoraamat on peagi valmis.

 

Kauplused, peakontor ja ladu

KIS Photo esimeseks esindussalongiks oli tagasihoidlik äripind Tartus, Vanemuise tänaval asuva kunstnike maja keldris. Kauaks see aga nii ei jäänud. Ettevõte rabeles keldripoest välja ja KIS Photo sildid asendusid Gaurus AS ärinimest tuletatud kaubamärgiga „Gauruse fotoäri“. Sellenimelised poekesed tekkisid varsti Narva, Põltsamaale, Jõgevale ja Tallinnasse. Lisaks fototeenusele olid poodide lettidel nüüd ka fotoaparaadid, albumid ja muu 90. aastate fotokraam.

 

Poodide avamisest üksi ei piisa. Mingil hetkel tuli arusaamine, et kauplused võiksid välja näha ilusad, omanäolised ja kaasaegsed – või isegi oma ajast ees. 2004. aastal avatud Ülemiste keskuse esinduskaupluses oli 90. aastate stiilis letirägastik vahetunud modernse ja läbimõeldud sisekujunduse vastu. Kaarjad letid ja majesteetlikult kõrgusesse koolduvad kotiriiulid on avaldanud muljet nii kodumaa fotohuvilistele kui ka suurte fotofirmade kõrgetele väliskülalistele.

Tallinna Ülemiste keskuse Photopointi kauplus 2016. aastal. Selline kaarjate vormidega sisekujundus on kauplustes juba aastast 2004. 

90. aastate lõpus nimetati senised Gauruse fotoäri kauplused ümber „Photopoint“ kauplusteks ja Gaurus AS Gauruse Fotokaubanduse AS-ks. Ettevõtte tormilise arengu taga ei ole olnud ainult kauplused. Juba 1994. aastal alustasime hulgimüügiga. Erinevad Eestimaa fotoärid, kes olid jäänud oma keldripoodides fototeenust pakkuma, ostsid meilt meelsasti välismaalt imporditud fotoalbumeid ja pildiraame, et neid oma klientidele edasi müüa. 90. aastate lõpul kolis ettevõte Tartus Riiamäel asuvasse esimesse päris omaenda majja.

Gaurus Fotokaubanduse AS  kontorihoone ja ladu Tartus Riiamäel 2002. aasta suvel. Esiplaanil on üks meie hulgimüügimeeskonna kaubikutest. 

Seal oli kontor ja täitsa korralik ladu, aga juba peagi hakkas vastostetud hoone ettevõttele kitsaks jääma. Kaup ja töötajad ei mahtunud ära ja nii valmis 2007. aastal uus suur laohoone koos peakontoriga Tartu Lennujaama kõrval asuvasse Tõrvandi tehnoparki ning ettevõtte uueks ärinimeks sai Nordic Digital AS.

Siin oleme tänaseni. Punast värvi hoone paistab Tartust Võru poole sõitjale oma www.photopoint.ee kirjaga hästi silma. Mineviku vigadest võtsime õppust: Photopointi krunt on piisavalt suur nii et vajadusel saab uude kohta kolimise asemel olemas olevat lausa 2-3× suuremaks laiendada. Vajadust oleme selleks viimastel aastatel tundnud korduvalt, aga veel oleme saanud senisel pinnal targa laomajandamise abil hakkama.

Nordic Digital AS kontor ja ladu 2016. aasta suvel. Taamal paistab Tartu linn. 

Nordic Digital AS peakontorist juhitakse Photopointi kauplusi. Siin asub hulgimüügiosakond, kelle portfoolios on sellised tuntud kaubamärgid nagu Manfrotto, Tamron, Pentax, Roccat ja teised. Siin on ka pealadu, mille kaudu liigub kaup nii Photopointi poodidesse kui ka igale poole mujale. Näiteks varustatakse läbi Nordic Digital AS pealao Panasonic patareidega tervet Baltikumi – Narvast kuni Poola piirini.

Internetti

Internetis tegutsesime juba enne sajandivahetust. 2000. aasta oli aga Photopointi arenguloos murranguline, sest just siis sai valmis Photopointi esimene korralik e-pood. Enamusel sarnastest ettevõtetest polnud ju sel ajal üldse mingit veebi, rääkimata e-poest kus ka kaubad üleval. Praegu saab www.photopoint.ee algset versiooni vaadata teenusest nimega Wayback Machine ja kõhutäis naeru on selle veebilehe külastamisel garanteeritud. Näiteks maksis 2,1-megapikslise sensoriga digifotokas siis 9990 krooni. E-poest tellimine toimis aga „Vastastikuse usalduse printsiibi alusel“. Niimoodi, et „Klient kannab raha Photopointi pangaarvele ning peagi on Photopointi kuller ukse taga.”

Ekraanisalvestus esimese Photopointi e-poe avalehest. 

 

Firmablogid, sotsiaalmeedias reklaamimine, sisuturundus – kõik see, mis tänapäeval on standard, oli 2008. aastal veel täiesti tundmatu maa.  Ometi oli just 2008 aasta see, mil Photopoint alustas oma firmablogiga aadressil blog.photopoint.ee. See oli midagi uut, sest siis ettevõtted veel blogimisse ja sisuturundusse sellisel määral ei panustanud. Praeguseks on Photopointi ajaveebil tuhandeid lugejaid, pea 1000 postitust aastas ning seda on korduvalt nimetatud parimaks tehnikaettevõtte firmablogiks Eestis. Fotohuviline saab sealt lugeda eesti keeles fotograafiast, uuest fototehnikast ja kõigest sellega seonduvast.

Facebookis hakkasime suuri tegusid tegema juba 2009. aasta kevadel – kohe, kui sellesse keskkonda ärilehtede loomise võimalus tekkis. Sel ajal oli valdav enamik eestlasi veel Rates või Orkutis ja turundamist sotsiaalmeedias praktiliselt ei eksisteerinudki. Erinevate hullumeelsete fännimängude  (ükskord jagasime koode, millega sai tasuta patareisid) ja järjekindla tegutsemisega on Photopointi Facebooki leht läbi aastate Eesti äride edetabeli tipus püsinud. Praegu leiad meid MetrixStation tabelist 23. kohalt.

Fototehnika spetsialistidena saame me pidevalt palju küsimusi kaamerate toimimise, tehnika valikukriteeriumite, fotograafia põhialuste ja muude fotondust puudutavate asjade kohta. Facebookis suhtleme oma klientidega pidevalt ja vastame muuhulgas ka sellistele küsimustele. Blogis püüame neid küsimusi ennetada ning avaldame kasulikke artikleid ja videoid, mis aitavad meie kliente meilt ostetud tehnikat kasutada. 2009. aastal viisime sellise õpetustöö uuele tasemele ja tegime valmis päris eraldi veebipõhise õpikeskkonna www.fotokursus.ee. Igaüks, kes ostab meilt keerukama kaamera, saab tasuta kaasa sellel veebilehel oleva kursuse “Fotograafia algkursus“. Tänaseks on Photopointi fotokursuste veebilehel 14 erinevat kursust fototöötlusest time-lapse fotograafiani.

Kuni suure masuni toimis traditsiooniline fotofirma ärimudel hästi. Pildistamiseks oli tingimata vaja fotokat, sest nutitelefone veel polnud. Digifotograafia pealetungi jätkudes oli selge, et uues postmasuistlikus olukorras tuleb püsimajäämiseks läbida järgmine transformatsioon.

 

Veebikaubamaja võidukäik

Maailm meie ümber on muutumises ja kui äriettevõte ei suuda muutustega kaasa minna, on ta määratud vaikselt hääbuma. Olgu ta siis parasjagu keldripoes, Riiamäe laos, uhke sisekujundusega kaupluses või kus iganes mujal. Omaaegne Eesti Telefon ei jäänud lauatelefone müüma vaid transformeerus laiapõhjaliseks telekomiteenuste pakkujaks nimega Telia. Eesti Posti algseks müügihitiks olid postmargid – tänapäeval veab Omniva nimeline ettevõte kaupa laiali ja pakub pakiautomaatide teenust.

Photopointi viimane transformatsioon tuli kaks aastat tagasi, mil lansseerisime täiesti uue kujunduse ja funktsionaalsusega e-poe www.photopoint.ee. Tegelikult ei ole see enam e-pood, vaid täisväärtuslik veebikaubamaja, sest sealt saab tellida peaaegu kõike mis pähe tuleb. Muidugi fotokaameraid, statiive, arvuteid ja droone. Aga samamoodi on valikus ka parfüümid, autokaubad, tööriistad, kosmeetika, mööbel, aiakaup, köögitehnika, mänguasjad, käekellad jne.

Mõnede klientide jaoks on selline suur tootevalik imelik või naljakas, sest Photopointi ollakse harjunud seostama ikka ainult fototehnikaga. Paljudele aga meeldib, et saab nüüd usaldusväärsest veebipoest tavakauplusega võrreldes märksa soodsama hinnaga ka parfüümi või haamrit osta. Photopointi jaoks on sellise laia tootevalikuga veebikaubamaja loomine loogiline jätk 1992. aastal alguse saanud pidevale transformatsioonile.

Photopointi veebikaubamaja pole praegu veel kaugeltki valmis – see on alles algusteel millekski palju suuremaks. 2016. aastal nimetati www.photopoint.ee Eesti kõige kasutajasõbralikumaks veebikaubamajaks. See kinnitab veendumust, et valitud tee on õige.

25. aastaga on algselt vaid fotode ilmutamist pakkunud Gauruse keldrilabor transformeerunud Eesti kasutajasõbralikumaks veebikaubamajaks. Selle kaubamaja taga on 115 töötajaga ettevõte uhkete Photopointi esinduskaupluste ja piirideülese hulgimüügiosakonnaga. Milliseks või kelleks Photopoint 5 aasta pärast transformeerunud on, seda ei pruugi keegi täna veel ette kujutadagi. Kindel võib olla vaid selles, et me tähistame oma sünnipäeva ka 5, 10 ja 15 aasta pärast.

 

PHOTOPOINT 25 – alanud on 4 päeva kestvad juubelipidustused. Loe lähemalt ››

Sony FE 100-400mm f/4.5-5.6 OSS on uus G Master seeria teleobjektiiv

$
0
0

Koos Sony a9 täiskaader hübriidkaameraga tutvustas Sony NAB 2017 messil ka uut teleobjektiivi Sony FE 100-400mm f/4.5-5.6 OSS G Master. Uue G Master seeria objektiivi näol on tegemist Sony pikima fokaalvahemikuga objektiiviga, mis on E bajonetile toodetud.

Ülimalt kiire teravustamise ja täpse autofookusega telesuum on Sony sõnul servast servani terava lahutusvõimega. Kellel on plaanis metsas kitsi taga ajada või mere peal luiki pildile püüda, saab uue Sony objektiiviga kindlasti töö tehtud. Samuti lubatakse ilusat bokeh-efekti. Kõik see on võimalik tänu 22 elemendile 16 grupis. Seal hulgas on Super ED ning kaks ED klaasi, et välistada kromaatilised aberratsioonid ning peegelduste vältimiseks on esimene klaas kaetud Sony Nano AR vääristusega.

Kuna objektiiv on mõeldud eelkõige loodus- ja spordipiltnikele, liigutab klaase objektiivi sees Direct Drive Super Sonic wave mootor (SSM), mis on ülimalt vaikne ja täpne. Peale stabilisaatori on G seeria objektiivile omaselt see ka ilmastikukindel. Kaalu on sellel kahuril “kõigest” 1,4 kg.

Tehnilised andmed:

Objektiivi bajonett Sony E
Fookuskaugus 100 – 400mm
Maksimaalne ava f/4.5-5.6
Minimaalne ava  f/32-40
Optiline konstruktsioon  22 elementi 16 grupis
Teravustamine Autofookus
Teravustamismootor SSM
Lähim tervustamiskaugus 0,98 cm
Diafragma labade arv 9
Maksimaalne suurendus 0,35×
Filtrikeere 77 mm
Mõõtmed 205 × 94 mm
Kaal 1395 g

Objektiiv jõuab turule suve lõpus ning letihinnaks saab sel ~2900 eurot.

 

Allikas: Sony

Uus 360° sfäärilise vaatega kaamera GoPro Fusion

$
0
0

Seikluskaamerate kroonimata kuningas GoPro on lagedale tulnud väga põnevate uudistega. Nimelt näeb sügisel ilmavalgust täiesti uus GoPro kaamera GoPro Fusion. Tegemist on 360° fotosid ja videoid filmiva kaameraga.

Sarnaselt Ricoh Theta kaameratele, mis samuti on juba mõnda aega turgu vallutanud ja virtuaalreaalsuse maailma tavakasutajani toonud, hakkab uus GoPro Fusion pakkuma seda sama, aga 5.2K lahutusvõimega. Loomulikult säilib võimalus kasutada seda ka tavalise seikluskaamerana kuid peale selle on võimalus hiljem 5.2K lahutusvõimega videost välja lõigata endale sobiv vaatenurk HD kvaliteediga. GoPro sõnul annab see kasutajale vabaduse seigelda ja hiljem muretseda, millised kaadrid kokku monteerida. Lihtsamalt öeldes võib ettekujutada, et samaaegselt salvestab kuus GoPro kaamerat ja pärast on valikuvabadus salvestada ümber vaid meelepärane.

GoPro ei ole avalikustanud rohkem täpsemaid andmeid ega infot, palju Fusion maksma võiks hakata. Professionaalid saavad juba suvel olla esimesed katsejänesed, kuid poelettidelt leiab GoPro Fusioni alles sügisel.

Interaktiivne video, mis on filmitud GoPro Fusioniga:

 

Allikas: GoPro


Igale seadmele õige patarei – kuidas leida enda jaoks sobivaim

$
0
0

Patareide valimine võib ühele tunduda imelihtne – esimene ettejuhtuv ostukorvi ning teema unustatud; teise jaoks on see aga keerulisem protsess – ta võib veeta ka kolm minutit patareide leti ees ning ka siis vale patarei valida. Kuidas siis leida enda seadmete jaoks sobiv patarei? Mis mõõdus sinna läheb, millist marki või tüüpi patareid valida? Mis on tegelikult keskkonnasõbralikum lahendus? Kas nende suurte lööklausete ja kirevate pakendite virrvarri taga on peidus ka mingi pooltõde? Nendele küsimustele ning nii mõnelegi muule proovime selle artikli jooksul ka vastuse leida.

Millest on tehtud patareid?

Patareide kõige suuremaks erinevuseks on nende keemiline koostis, mis määrab ära patareide kestvuse ning energiamahutavuse piirid. Loomulikult ei pea patarei valimiseks koostise järgi keemik olema, siin tuleb lihtsalt teada et on olemas kahte põhitüüpi, milleks on tsink-süsinik (zinc-carbon) / tsink-kloriid (zinc-chloride) ning leelismetall (alkaline).

Tsink-süsinik tüüpi patareid on poodides saadaval kõige odavama hinnaga. Nad on väiksema mahutavusega kui leelispatareid ning nende eluiga riiulil on viimastest kordades lühem – kuni poolteist aastat. Kui leelispatareid töötavad tõrgeteta kuni -20°C külmas siis tsink-süsinikelementide külmataluvuse piiriks on -15°C. Tsink-süsinik tüüpi patareide kõrvalt võib leida ka tsink-kloriid elemendiga patareisid, mis saavad tavaliselt super duty või heavy duty märgistuse endale külge. Need on patareid, millel on samad puudused nagu tsink-süsinik patareidel, kuid mahutavus natuke kõrgem – AA tüüpi patarei puhul esimestel siis 400–900 mAh, teistel aga 1000–1500 mAh. Teisisõnu, mõlemad versioonid on voolutarbe seisukohalt pigem väikese energiavajadusega seadmetele sobivad – seinakellad, teleripuldid jms.

Tsink-süsinik ja tsink-kloriid tüüpi patareide ehitus on mõnes mõttes hästi lihtne: keskel on süsinikul või klooril baseeruv elektrolüüt (katood) ning selle ümber tsingist tehtud kest mis toimib ka anoodina. Kahjuks on seda tüüpi elementidel ka üks tüüpviga, mida natuke vanemad inimesed peaks hästi mäletama. Nimelt, mida rohkem akust voolu välja imeda ehk mida õhemaks muutub tsingist kest patarei elektrolüüdi ümber, seda õrnem on patarei. Ühel hetkel aga jõutakse punkti, kus kest on nii õhuke, et ei suuda enam elektrolüüte patareis hoides ning tagajärjeks on elektrolüüdi lekkimine. Lekkinud patareisid oleme me arvatavasti pea kõik näinud. Seetõttu ei soovitagi me tsinksüsinik patareisid kasutada vähegi tundlikuma elektroonika sees.

Leeliselement patareid maksavad küll rohkem kui tsink-süsinik elemendid, kuid need on kordi suurema energiatihedusega (mahutavusega). Mahutavust sõltuvalt patarei brändist võib olla kuni 2800 mAh AA tüüpi elemendil. Lisaks on neil aeglasem isetühjenemine – tsink-süsinik elemendi isetühjenemine toatingimustes on kuni 7% kuus, siis leelismetallelemendil jääb see 0,2% juurde. See teeb patarei elueaks kuskil 5–7 aastat erinevalt pooleteisest aastast tsink-süsinik patareil.

Tänu teistsugusele disainile ning ka keemilistele reaktsioonidele on leeliselement patareid lekkekindlad (kest on valmistatud terasest, mis ei osale energia vabanemiseks vajalikes reaktsioonides). Samuti on leeliselemendid võrreldes tsink-süsinik elementidega keskkonnasõbralikumad tänu teistsugusele keemilisele koostisele, kuid ka suuremale mahutavusele ja energiatihedusele – mida vähem jäätmeid, seda parem.

Samuti on leeliselemendil üks suur eelis tsink-süsinik tüüpi patarei ees – nimelt ei ole neil probleeme lekkimisega. Samuti ei eralda patareid oma kasutustsükli jooksul gaase, mistõttu on need suletud disainiga ning stabiilsemad. Samuti on need külmataluvamad, võimaldades probleemideta tööd kuni -20°C juures.

Tulles aga kahe patarei omavahelise võrdluse juurde. Tihtipeale tehakse viga, võrreldes ühe tootja leelispatareid mõne teise tootja tsink-süsinikelemendiga. Loomulikult kestab leeliselement kauem ning seejärel arvatakse, et tolle teise tootja kogu patareivalik ei kõlba kuhugi. Alati tuleks võrrelda kahte sama tüüpi patareid.

Tähistused patareide peal

Lisaks erinevale keemiale patareide sees on patareid ka füüsiliselt erinevates mõõtudes. Enamik meist on harjunud patareisi tähistama / nimetama nende lihtsama nimetusvariandi järgi: AA, AAA, C ja D – kas seda kaugelt ka ära tunda, on küll omaette teema, kuid siiski piisavalt selge süsteem. Keeruliseks läheb aga siis, kui seadme patareiluugilt leiad LR6, R03 või hoopis LR14 tähistuse. Mida see tähendab? Mis patareid vaja? IEC (International Electrotechnical Commission ehk Rahvusvaheline Elektrotehnika Instituut) on paika pannud patareide tähistamiste standardid, et kõikidel oleks arussaadav mis on mis. See tähistamine eristab lisaks mõõdule ka patareide tüübi ehk mis elementide reaktsiooniga elektrone ahelasse vabastatakse – ühest küljest teeb patareide valimise ja soetamise lihtsamaks, teisest küljest keerulisemaks. Järgnevas tabelis toome välja enamlevinud patareitüübid.

Levinuim nimetus AAA AA C D Krona 4,5-voldine
Leeliselement patarei LR03 LR6 LR14 LR20 6LR61 3LR12
Tsink-süsinik patarei R03 R6 R14 R20 6F22 3R12
NiMH aku HR03 HR6 HR14 HR20 6HR61
NiCd aku KR03 KR6 KR14 KR20 6KR61
Muud levinud nimetused S M L XL 9 V
Micro
Microlight
MN2400
24A
Penlight
Mignon
MN1500
15A
Baby
MN1400
14A
Taskulambi patarei
MN13000
13A
Suitsuanduri patarei
9-voldine
Raadio patarei
PP3
Tüüp 3336
MN1203

Lisaks eelpool välja toodud patareidele on valikus olemas ka terve müriaad spetsiaalpatareisid erinevateks kasutusotstarveteks. Liitiumelemendiga patareid kasutavad CR tähistust (CR2, CR123, 2CR5, CRP2 ja CRV3 tüüpi patareid on enimlevinud just fototehnikaga seatud kasutusvaldkondades). R-tähistusega “nööppatareid” aga igasuguste muude seadmete sees. Fun fact – nendel patareidel on nimesse pandud mõõtmed – CR2025 diameeter on 20 mm ning paksus 2,5 mm; CR2032 patarei puhul aga paksus 3,2 mm, diameeter ikka 20 mm. Samas mikro-leelispatareid ja hõbeoksiid-patareid kasutavad samu mõõtmete tähiseid, kuid keemia tähis erineb. Mikro-leelispatarei puhul on tähiseks LR nagu näiteks LR44 ja hõbeoksiid patarei puhul SR nagu näiteks SR44. Füüsiliselt on need sama mõõtmega, kuid väljundpinge on natuke erinev (0,05 V) ning samuti on erinevus patarei mahutavuses / vastupidavuses.

Milline Panasonicu patarei on minu jaoks sobivaim?

Jah, loomulikult soovitame kasutada Panasonicu patareisid. Aga miks? See roosa jän…..? Ei, pea nüüd kinni. Reklaam reklaamiks – me räägime siin ikka faktidest. Panasonic on hoidnud enda käes maailma vastupidavaima AA leelispatarei tiitlit (Guiness World Records andmetel; Panasonic Evolta seeria on seda tiitlit hoidnud 2008. aastast). Loomulikult on Panasonicul ka teisi seeriaid kui Evolta, sõltuvalt sellest, mille jaoks või mis seadme sisse need patareid lähevad – neist kõigist räägime kohe kohe täpsemalt. Ennem seda tutvustan veel kahte põhjust (lisaks heale sooritusvõimele), miks valida Panasonicu patareisid. Esiteks jah on eespool mainitud parem mahutavus. See on saavutatud tänu õhema disainiga korpust ja paremaid tihendite tehnoloogiaid kasutades, seda võrreldes teiste tootjatega. Tulemuseks ongi pikem patareide mahutavus ja vastupidavus. Teiseks, Panasonic patareidel on lekkevastane kaitse – patareide korpus on valmistatud Triple Tough tehnoloogiaga ehk kontaktpindade vahele on pandud teras-nikkel sulami kiht, mis kaitseb korpust oksüdatsiooni eest. See omakorda tähendab turvalisemat kasutust ka kallimates seadmetes. Kolmandaks, Panasonic patareidel on pikem eluiga – kuni 10 aastat võid neid riiulil või sahtlipõhjas hoida.

Millise seeria Panasonicu patareid ma peaks siis valima? Pakutakse ju lausa nelja erineva seeria patareisid – Evolta, Pro Power, Everyday Power ja Alkaline Power. Tegelikult on asi lihtne – kui on teada mis seadme sisse patarei läheb, saab selle põhjal ka parima sooritusvõimega patarei seadme jaoks leida.

Panasonic Evolta – nr 1 kauakestvaim leelispatarei

Evolta seeria patareid on Panasonicu kauakestvaimad – need on ideaalsed väga suure voolutarbega seadmete sisse, nagu kaamerad, välgud, droonid, juhtpuldid, taskulambid kui ka näiteks robotid jms suure voolutarbega mänguasjad. Selle saavutamiseks on kasutusel mitmed erinevad tehnoloogilised lahendused. Nii katood kui anood on saanud uue “disaini” – katoodil on väga puhtale magneesiumdioksiidile lisatud tavalise süsinikpulbri asemel happelist titaanhüdroksiidi; anoodil ehk elektrolüüdi sees olevat tsinkpulbrit kaitseb erosiooni eest keemilist reaktsiooni pidurdav aine. Lisaks on ka teistsugune tootmisprotsess: patareide teraskonteinerite täitmisel on Panasonic võtnud kasutusele uuendusliku vaakumtehnoloogia. See protsess väldib õhu sattumist elektrolüüdi ja muude keemiliste ühendite vahele ning maksimaliseerib viimaste koguse patareis.

Panasonic Pro Power – ideaalne lahendus kõrge või keskmise voolutarbega seadmetele

Pro Power seeria patareidel on sama eluiga ning lekkekaitse samal tasemel Evolta patareidega. Samas on nendel üks oluline erinevus – selleks on väiksem mahutavus. Võrreldes Alkaline Power seeria patareidega (mis on kõige soodsamad valikus) on mahutavus kuni 85% kõrgem. See teeb Pro Power seeria patareid sobivaimaks seadmete sisse, kus on keskmine või kõrge voolutarve, nagu näiteks juhtmevaba arvutihiire, kaalu, taskulambi, elektrilise hambaharja vms seadmesse.

Panasonic Everyday Power – parim madala voolutarbega seadmetele

Ka need patareid, mis on mõeldud väikese voolutarbega seadmetesse, on Panasonicul 10-aastase säilitamiseaga ning lekkekaitsmega. Samas võrreldes Alkaline Power seeria patareidega on mahutavus kuni 50% kõrgem. See teeb antud patareid sobivaks kellade, kaugjuhtimispultide, kaalude ja muude seadmete jaoks.

Panasonic Alkaline Power – parima hinna ja kvaliteedi suhtega

Panasonicu patareide valiku baasmudel – ka sellel on olemas lekkekaitse, kuid säilitusperiood on kuni 7 aastat. Ideaalne seadmetesse, mil madal voolutarve ning mille töötamine ei ole nii kriitilise tähtsusega.

 

Seeria Evolta Pro Power Everyday Power Alkaline Power
Mahutavus* Number 1 +85 % +50 %
Lekkekindlus Jah Jah Jah Jah
Säilitusiga 10 aastat 10 aastat 10 aastat 7 aastat
Sobib
seadmele
Väga kõrge
voolutarbega
Kõrge
voolutarbega
Keskmise
voolutarbega
Madala
voolutarbega

* Võrreldes standardmahutavusega Alkaline Power seeria patareiga.

Patareid ostes

Poodi patareid ostma minnes tuleks enese jaoks valmis mõelda vastused järgmistele küsimustele:

  • Mis tüüpi / mõõtu patareid ma vajan (AAA, AA, D..)
  • Mis seadme jaoks on patareid vaja, kui suur on selle voolutarve
  • Kui palju ma tahan patareide peale raha kulutada (samasuguse keemilise koostisega patareisid on erinevas hinnaklassis. Kallimate mahutavus on veidi suurem ja kestvus veidi parem kui odavamatel).

Olles nendele küsimusele vastanud ning vastustele vastavalt toiminud, läheb patareide soetamine libedalt. Patareid aga nii libedalt enam läbi ei lähe.

Patareisid kasutades – teadlikult ja turvaliselt

Patareide valimine on ainult üks osa nende kasutamisringlusest. Sinul kui lõpptarbijal on patareide kasutamisel ja käitlemisel soovituslik meeles pidada teatud tõdesid ning neid ka rakendada.

  • Hoia patareid kuivas ja väikelastele kättesaamatus kohas – jah, enam ei sisalda need elavhõbedat, kuid väiksemate patareide alla neelamine ei ole väikelastele mingi eriline vägitegu.
  • Kasuta sama marki patareisid – ühes seadmes korraga on soovituslik kasutada sama tootja / sama seeria patareisid samaaegselt. Samuti kasuta korraga sama täituvusega patareisid – tühi ja täis patarei korraga ühte seadmesse panna ei ole hea mõte.
  • Ära lae patareisid – kergemal juhul piirdub see lõhkenud patareiga, halvemal juhul aga hävinud akulaadija, hävinud kodu või tõsiemate tervisekahjustustega.
  • Taaskasuta – vanad patareid saad tasuta tagastada müügikohta (kauplused, tanklad, tehnikapoed) või keskkonnajaama, kus need suunatakse ümbertöötlusesse ja materjalid kasutatakse uuesti ära.

Kvaliteetsed Panasonic patareid Photopointi veebipoes »

3 populaarseimat lisaobjektiivi Sinu Canon EOS M hübriidkaamerale

$
0
0

Canon on EOS M seeria kaameratega lõpuks naelapea üles leidnud ning valmistab juba selliseid hübriidkaameraid, mis pakuvad huvi rohkem kui ühele kitsale grupile kasutajatele. Samas on uue platvormi kasutusele võtmisega ka omad kitsaskohad mitte ainult kaameratootjale, vaid ka lõpptarbijale – fotograafile. Üheks selliseks kitsaskohaks on see, millist objektiivi valida / kaamera ette panna. Tegelikult ei pea selle jaoks kogu objektiivivaliku endale koju varuma – Photopointil kui Maarjamaa suurimal kaamera- ja fototehnika jaemüüjal on väga hea ülevaade sellest, mis on enimostetud ja populaarseim. Selle info baasil saame tutvustada viimase aasta kolme kõige populaarseimat EF-M objektiivi Canon EOS M hübriidkaameratele.

Canon EF-M 28mm f/3.5 Macro IS STM objektiiv

See objektiiv on väga unikaalne mitte ainult EOS M hübriidkaamerate kontekstis, vaid ka suures plaanis. Nimelt ei piirdu selle objektiivi suurendus 1:1 ülekandega, vaid selle suurendus on lausa 1,2×. Mida see tähendab? Seda, et sensorile loodav kujutis on suurem kui teisel pool objektiivi see algselt oli. Niimoodi on võimalik talletada mikroskoopilist maailma hoopis teise detailsusega. Aga see pole veel kõik – sel objektiivil on integreeritud LED valgusti, mis lihtsustab täpselt nende samade mikroskoopiliste detailide valgustamist. Teisisõnu, selle makroobjektiiviga on makrofotode tegemine imelihtne – alati hästi valgustatud fotod ja suur detailsus tuleb mängleva kergusega. Seetõttu ei ole midagi imestada, et antud objektiiv on üks enimostetud EF-M bajonetiga objektiiv Canon EOS M hübriidkaameratele.

Canon EF-M 22mm f/2.0 STM objektiiv

Sisuliselt kõige kompaktsem objektiiv, mida EOS M seeria hübriidkaamera ette panna saad. See toru on ainult 23 millimeetrit paks ning seetõttu on väga mugav endaga kaasas kanda. Kiire ja vaikne teravustamine on videosalvestuse ajal ideaalne, samas 22 millimeetrine lainurk (35 mm ekvivalendina 35 mm) on ideaalne ka tänavafotograafiaks. Pole ka ime, et see objektiiv on viimase aasta kolme kõige populaarseima objektiivi hulgas. Tegelikult nii ongi – kui sa soovid enda Canoni hübriidkaamerale universaalset objektiivi “kõige” pildistamiseks, siis see 22 mm valgusjõuline fiksobjektiiv on ideaalne kandidaat.

 

Canon EF-M 55-200mm f/4.5-6.3 IS STM objektiiv

See objektiiv on üks soodsamaid võimalusi, millega kaugem maailm tuua käeulatusse. 55–200 mm suumiga objektiiv pakub EOS M hübriidkaamera ees suurt paindlikkust – pildista portreed, mine veereta jahile, filmi videoklippe – võimalusi on rohkem kui natuke. Lisaks on sel objektiivil olemas lisad, mis teevad foto- ja videograafidel elu lihtsamaks: integreeritud stabilisaator võimaldab sujuvat videosalvestust ja teravaid pilte; STM mootor tagab kiire ja täpse teravustamise.

Ääremärkusena – Canon on uuel platvormil pööranud tähelepanu ühele pisikesele, samas olulisele aspektile. Nimelt ei ole ühegi EF-M seeria objektiivi diameeter suurem kui kaamera kõrgus – objektiiv kaamera ees läheb kergelt kotti; samamoodi objektiiv kaamera ees saab kaamera korralikult tasapinnale toetada. Ehk et – objektiivid on tõesti kompaktsed.

PS: pildil kujutatud objektiivide mõõtmed on üksteise suhtes / kaamera suhtes samas mõõtkavas.

Need olidki kolm kõige populaarsemat EF-M objektiivi, mis Photopointi veebikaubamajas ning esinduskauplustes müüdud viimase aasta jooksul. Samas seda nimekirja vaadates tasub arvestada ka faktiga, et viimase poole aasta jooksul on Canonil lisandunud mitmeid uusi EF-M bajonetiga objektiive, mis samuti väga populaarsed. See aga tähendab seda, et aasta pärast võib enimostetud objektiivide nimekiri olla juba hoopis teine. Igatahes, loodame et sellest nimekirjast oli abi järgmise objektiivi valmisisel. Ära siis kaamerat koju jäta ning meeldivat pildistamist.

Canon EOS-M hübriidkaamerate objektiivid Photopointis »

Kõik objektiivid Photopointi tootevalikus »

 

Vaata ka populaarsemaid objektiive teistele kaameramarkidele:
3 populaarseimat lisaobjektiivi Sinu Canon EOS M hübriidkaamerale | 15 enimostetud objektiivi Nikoni peegelkaamerale | 10 kuumimat objektiivi Pentaxi peegelkaamerale

15 enimostetud objektiivi Nikoni peegelkaamerale

$
0
0

Aknast välja vaadates on kevad juba käes ning kalendris naeratab maikuu vastu. See loomulikult tähendab seda, et loodus on ärkamas, rohelist ja päikesesära tuleb igapäevaselt juurde, andes võimaluse fototehnikalt tolmu maha raputada ning peale pikka pimedat talve uuesti välja pildistama minna. Mõeldud tehtud ning siis avastad, et kaamera ees on ikka seesamune vana kit-objektiiv, mis ei pakkunud sellist paindlikust ega võimalusi, mida sa oma kaameraga saavutada tahtsid. Nüüd viskad pilgu Photopointi veebipoodi ning ei suuda sellest objektiivimerest kevadtuulte püüdmiseks õiget toru valida. Siinkohal pakume Photopointi ajaveebi toimetuse poolt teile abikäe ning loetleme üles 15 kõige populaarseimat, enimostetud objektiivi, mida valitakse Nikoni peegelkaamerate ette, vaatame mida nendega teha saab ning aitame leida just selle õige.


Tamron 18-200mm f/3.5-6.3 DI II VC

Kõige populaarseim objektiiv ei pea olema ei kõige soodsam ega ka kõige parem – määravaks saavad mitmed erinevad argumendid. See Tamroni objekiiv läheb kategooriasse “supersuum” objektiiv, ehk esmaseks valikukriteeriumiks saab olema mugavus. Mugavus selles osas, et pakub ikkagi ligi 4 korda suuremat suumiulatust võrreldes kit-objektiiviga (18–200 mm fookuskauguse vahemik, 11,1× optiline suum; 18-55 mm kitobjektiivil suumivahemik 3,05×), samas ka paremat stabilisaatorit ning ka paremat pildikvaliteeti.

Tugevad küljed:
See tähendab lõpuks seda, et antud objektiiviga on hea pildistada nii portreed, maastikku, reisipilte, kiisusid, beebisid ning ka ohtralt suumida. Just seetõttu antud objektiiv ka kõige populaarsem valik Photopointis saada olevate objektiivide seas. Mis veel – objektiiv on oma kvaliteedi ja võimaluste kohta ikka väga soodne.

Nõrgad küljed:
Kuna objektiivi ava on natuke kinnisem, on selle toruga raskem eraldada tausta subjektist või saavutada kreemjat bokeh-efekti – see kõik on pigem valgusjõuliste fiksobjektiivide pärusmaa.

Sobivus:
Nikoni poolkaader peegelkaamerad – D3400, D5600, D7200 ja teised kaamerad nendest seeriatest.

Tamron 18-200mm f/3.5-6.3 DI II VC objektiiv Photopointis »
Tamron 18-200mm f/3.5-6.3 DI II VC objektiivi ülevaade Digitestis »


Tamron AF 70-300mm f/4.0-5.6 Di LD

Antud artiklis välja toodud objektiividest vast kõige soodsam – selle objektiivi hind on neid ridu kirjutades alla 100 €. Võib oletada, et see on üks põhjustest miks antud objektiiv antud nimekirja eesotsas niivõrd prominentsel kohasel pesitseb. Teisalt – nii soodsa hinnaga saada endale kuni 300 mm teleobjektiiv, mis toob ka kaugemad asjad niivõrd lähedale. Tegelikult ongi see toru tavaliselt kit-objektiivi kõrvale esimeseks teleobjektiiviks ning kokku saab kaetud vahemiku lainurgast teleni.

Tugevad küljed:
See objektiiv toob taskukohase hinna eest kaugema maailma käeulatusse. Mine veereta põdrajahile või püüa kaadrisse ka arglikemaid linnukesi diskreetselt – valik on sinu. Olgugi, et objektiiv on soodne, saab sellega tehtud paremaid pilte kui sinu nutitelefon või kompaktkaamera võimeliseks on.

Nõrgad küljed:
Võrreldes teiste “suurte” objektiividega, jääb kvaliteet ja kasutusmugavus oluliselt alla profitasemel optikale. Lisaks ei ole see objektiiv ka stabilisaatoriga, mis seab kasutamisele teatud pisikesed piirangud.

Sobivus:
Nikoni peegelkaamerad – nii D3400, D5600, D7200 ja teised poolkaader kaamerad nendest seeriatest, kuid ka D600, D700, D800 ja muude seeriate täiskaader peegelkaamerad.

Tamron AF 70-300mm f/4.0-5.6 Di LD objektiiv Photopointis »


Tamron AF 18-270mm f/3.5-6.3 Di II VC PZD

Võta nüüd kinni, kust jookseb universaalsuumi, supersuumi ja hüpersuumi piir. Igatahes – võrreldes esikohal oleva 18-200 mm objektiiviga on sel torul suumiulatus natuke suurem, minnes 70 mm veel kaugemale. See omakorda võimaldab veel kaugemaid subjekte turvaliselt käeulatusse tuua. Niimoodi saadki katta vahemiku 18 mm lainurgast kuni 270 mm teleobjektiivini üheainsa toruga. Teisisõnu – suur kasutusmugavus ning puudub vajadus pidevalt torusid vahetada.

Tugevad küljed:
Selle toruga saab mugavalt pildistada nii portreed, maastikku, reisipilte, kiisusid, beebisid ning ka ohtralt suumida. Samuti on sel objektiivil integreeritud võimekas Tamron VC pildistabilisaator ning ka vaikne PZD teravustamismootor. Teisisõnu, tõeliselt universaalne objektiiv.

Nõrgad küljed:
Kehtib kuldreegel – mida suurem suumivahemik, seda suurem on kompromiss pildikvaliteedi osas. Ka see objektiiv ei saa loodusseaduste vastu – valgusjõu või joonise osas ei saa antud objektiivi suure avaga fikstorudega võrrelda. Samas, ükski eelpool mainitud toru ei paku ka suumi.

Sobivus:
Nikoni poolkaader peegelkaamerad – D3400, D5600, D7200 ja teised kaamerad nendest seeriatest.

Tamron AF 18-270mm f/3.5-6.3 Di II VC PZD objektiiv Photopointis »
Tamron AF 18-270mm f/3.5-6.3 Di II VC PZD objektiivi ülevaade Digitestis »


Nikon AF-S DX Nikkor 35mm f/1.8G

Nimekirja esimene objektiiv, mis on Nikoni tooteliinilt maha tulnud. Kompaktne, soodne ja valgusjõuline 35 mm fiksobjektiiv, mis pakub DX mõõdus poolkaader sensori ees sama vaatenurka, nagu klassikalised nifty-fifty objektiivid täiskaader sensoriga kaamera ees. Selle objektiiviga saab pildistada nii portreefotosid, tänavavaateid, tegelikult ka maastikku… sisuliselt kõike, mis kaamera ette jääb. Suur f/1.8 maksimaalne ava jällegi viib su fotograafia uuele tasemele kuna võimaldab midagi mida kit-objektiiv sisuliselt ei paku – tausta eraldamist subjektist.

Tugevad küljed:
Valgusjõuline, terava joonisega normaalfiks objektiiv,  mis takkaotsa soodsa hinnaga.

Nõrgad küljed:
Poolkaaderile, ei ole ikkagi 50 mm ehk portree pildistamisel võib mingi hetk perspektiivimoonutus natuke häirima hakata. Aga noh, selleks ajaks on juba täismõõtu portreeobjektiiv kotis olemas.

Sobivus:
Nikoni poolkaader peegelkaamerad – D3400, D5600, D7200 ja teised kaamerad nendest seeriatest.

Nikon AF-S DX Nikkor 35mm f/1.8G objektiiv Photopointis »


Nikon AF-S Nikkor 50mm f/1.8G

Nikkor 50mm f/1.8G on klassikaline nifty-fifty objektiiv: esiteks on see 50 mm fookuskaugusega, teiseks valgusjõulise f/1.8 maksimaalse avaga, kolmandaks soodsa hinnaga… Selle objektiiviga saab teha täiskaader kerega Nikoni kaamera ees sisuliselt samu asju, nagu eelmisena mainitud 35 mm objektiiviga poolkaader kere ees – portreefotod, tänavavaated, maastik jms. Samas keerates antud toru poolkaader sensoriga kere ette, saab veel kitsama vaatenurga ning tulemuseks ideaalne esimene “päris” portreeobjektiiv, millega imelihtne subjekti taustast eraldada või hämaras pildistada.

Tugevad küljed:
Valgusjõuline ja terava joonisega klassikaline 50 mm normaalfiks. Selle objektiiviga ei ole võimalik lihtsalt alt minna.

Nõrgad küljed:

Sobivus:
Nikoni peegelkaamerad – nii D3400, D5600, D7200 ja teised poolkaader kaamerad nendest seeriatest, kuid ka D600, D700, D800 ja muude seeriate täiskaader peegelkaamerad.

Nikon AF-S Nikkor 50mm f/1.8G objektiiv Photopointis »


Tamron SP AF 70-300mm f/4.0-5.6 Di VC USD

Juba teine 70-300 mm telesuumobjektiiv selles nimekirjas. See on juba teises hinnaklassis, kuid tegu on ka hoopis teist klaasi objektiiviga. Jah, see on mõeldud samuti kit-objektiivi kõrvale siruulatuse suurendamiseks ning kaugema maailma lähedale toomiseks. Mida tähendab aga see hinnaerinevus võrreldes eespool pesitseva toruga? Ikka paremat ja kvaliteetsemat optikat, kiiremat ja vaiksemat teravustamist ning loomulikult ka pildistabilisaatori lisamist. Jah, veereta jahile minekul on see objektiiv väga sobivaks kaaslaseks.

Tugevad küljed:
Integreeritud stabilisaator, vaikne ja kiire USD teravustamismootor, Tamron SP seeriale omane kvaliteetne optika.

Nõrgad küljed:
Selle hinna juures ei ootagi 70-200 mm vms objektiividele vastast, kuid ava võiks natukenegi suurem olla.

Sobivus:
Nikoni peegelkaamerad – nii D3400, D5600, D7200 ja teised poolkaader kaamerad nendest seeriatest, kuid ka D600, D700, D800 ja muude seeriate täiskaader peegelkaamerad.

Tamron SP AF 70-300mm f/4.0-5.6 Di VC USD objektiiv Photopointis »
Tamron SP AF 70-300mm f/4.0-5.6 Di VC USD objektiivi ülevaated Digitestis »


Tamron SP 24-70mm f/2.8 Di VC USD

Selle objektiivi kasutusvõimaluste, tugevate ja nõrkade külgede kohta ma võiks kirjutada vähemalt mitmeid novelle kirjutada. Tegu on klassikalise valgusjõulise normaalsuumobjektiiviga – seda tüüpi torud on väga paljudel fotograafidel põhiliseks töövahendiks. Katab see ju enimkasutatud vahemiku lainurgast kuni lühikese teleni, maastikufotodest portreeni. See on ka üks esimesi objektiive, mis Tamroni koos SP seeriaga pani suurte poiste mängumaale ja keeras professionaalide pilgud sinnapoole. Optiliselt ei jää see Nikoni ega Canoni samaväärsetele torudele ju alla, rääkimata muudest aspektidest.

Tugevad küljed:
Tipptasemel optika mis lubaks ka 2 korda kõrgemat hinnasilti panna. Ilmastikukindel konstruktsioon, võimekas Tamron VC stabilisaator ning vaikne USD teravustamismootor teeb sellest objektiivist väärt tööriista.

Nõrgad küljed:
Jah ka sellel objektiivil on mõned nõrgad küljed. Teravustamine võiks kiirem olla, teatud asendis vähem vinjetti ning kui sa üritad seda objektiivi kasutada ka videosalvestuseks, siis focus breathing võib meele mõruks teha. Aga need on tühiasjad tugevate külgede kõrval.

Sobivus:
Nikoni peegelkaamerad – nii D3400, D5600, D7200 ja teised poolkaader kaamerad nendest seeriatest, kuid ka D600, D700, D800 ja muude seeriate täiskaader peegelkaamerad.

Tamron SP 24-70mm f/2.8 Di VC USD objektiiv Photopointis »
Tamron SP 24-70mm f/2.8 Di VC USD objektiivi ülevaade Digitestis »


Tamron SP 150-600mm f/5.0-6.3 DI VC USD

Esimese põlvkonna SP 150-600 mm telesuumobjektiiv, mis on olnud meelepärane nii asjaarmastajatele, entusiastidele kui professionaalsetele fotograafidele. Katab ju vahemiku keskmisest 150 mm telest kuni 600 mm superteleni. Niimoodi saad selle toruga pildistada ka palju arglikemaid ning pelglikemaid linde ja loomi. Objektiivis on olemas ka kõik see, mis antud tüüpi torul peab kaasas olema: võimekas stabilisaator, vaikne teravustamine, optiline kvaliteet ning ka ilmastikukindlus. Kui see objektiiv huvi pakub, siis võib vaadata ka uuendatud G2 versiooni sellest objektiivist – Tamron SP 150-600mm f/5.0-6.3 DI VC USD G2.

Tugevad küljed:
Nii täiskaader kui poolkaader sensoriga Nikoni peegelkaameratele sobiv telesuum, mis pakub nii pildikvaliteeti, paindlikkust kui kasutusmugavust ühes ilmastikukindlas korpuses. Ja loomulikult suumiulatust mis lõppeb 600 mm juures.

Nõrgad küljed:
Antud objektiiv on ikka suur (kuid vägapalju väiksemaks ei saaks seda ka teha). Lisaks jäi häirima natuke liiga aeglane teravustamismootor, mis uuendatud G2 versioonil enam probleemiks ei olnud.

Sobivus:
Nikoni peegelkaamerad – nii D3400, D5600, D7200 ja teised poolkaader kaamerad nendest seeriatest, kuid ka D600, D700, D800 ja muude seeriate täiskaader peegelkaamerad.

Tamron SP 150-600mm f/5.0-6.3 DI VC USD objektiiv Photopointis »
Tamron SP 150-600mm f/5.0-6.3 DI VC USD objektiivi ülevaated Digitestis »


Tamron SP AF 10-24mm f/3.5-4.5 Di II LD (IF)

Tamroni võrdlemisi vana ülilainurk suumobjektiiv, mis katab 10–24 mm fookuskauguse vahemiku. Antud objektiivi puhul on tegu sisuliselt kõige soodsaima ülilainurkobjektiiviga, mida sa enda kaamerale ette saad panna. Sellega on väga hea pildistada maastikuvaateid, taevast, suuri grupipilte, kitsastes oludes jne. Optimeeritud poolkaader sensoriga kaamerate ees kasutamiseks, objektiivi maksimaalne vaatenurk on laiemas otsas lausa 108° – rohkem, kui inimene palja silmaga hoomab. Kui sest peaks väheseks jääma, siis äsja turule saabunud uusversioon tuleb koos integreeritud pildistabilisaator ja uue HLD mootoriga.

Tugevad küljed:
See on ülilainurk objektiiv, mis mahutab korraga kaadrisse rohkem kui inimsilm hoomata suudab. Lummavad maastikuvaated, kvaliteetsed arhitektuurifotod jms – kõik on väga kergelt ja lihtsalt saavutav.

Nõrgad küljed:
Ülilainurkobjektiivile omane perspektiivimoonutus ja geomeetriline moonunutus on ka sellel objektiivil olemas. Samuti on puudu pildistabilisaator ning klaas oleks võinud ka gramm valgusjõulisem olla.

Sobivus:
Nikoni poolkaader peegelkaamerad – D3400, D5600, D7200 ja teised kaamerad nendest seeriatest.

Tamron SP AF 10-24mm f/3.5-4.5 Di II LD (IF) objektiiv Photopointis »
Tamron SP AF 10-24mm f/3.5-4.5 Di II LD (IF) objektiivi ülevaade Digitestis »


Tamron SP 15-30mm f/2.8 Di VC USD

Täielik optiline pärl igale maastikufotograafile. See valgusjõuline ülilainurk suum katab väga olulise 15-30 mm vahemiku, võimaldades pildistada dünaamilisi maastikuvaateid, arhitektuuri, öötaevast jne jne. Lisaks täiskaader kere kasutajatele saavad ka väiksema poolkaader sensoriga kaamerate omanikud antud objektiivi väga edukalt kasutada. Vaatenurk on küll natuke kitsam, kuid siiski piisavalt lai. Selle hinna juures ei ole antud torule ka tõsist konkurenti võtta, mistõttu pole ka imestada et nimekirjas sellisel kohal maandunud.

Tugevad küljed:
Valgusjõuline objektiiv – maksimaalne f/2.8 ava annab suure paindlikkuse. Võimekas Tamron VC stabilisaator lihtsustab igapäevast kasutamist. 15 mm ülilainurk avab sinu jaoks hoopis uue maailma. Kas on veel midagi vaja veenmaks, et tegu on suurepärase objektiiviga?

Nõrgad küljed:
Isiklikult kõige häirivamaks aspektiks on see kõige suurem paratamatus – objektiivile ei saa kahjuks filtreid niisama naljalt ette panna.

Sobivus:
Nikoni peegelkaamerad – nii D3400, D5600, D7200 ja teised poolkaader kaamerad nendest seeriatest, kuid ka D600, D700, D800 ja muude seeriate täiskaader peegelkaamerad.

Tamron SP 15-30mm f/2.8 Di VC USD objektiiv Photopointis »
Tamron SP 15-30mm f/2.8 Di VC USD objektiivi ülevaade Digitestis »


Tamron SP AF 17-50mm f/2.8 XR Di II LD (IF)

Vana kuld, klassika…. heal lapsel mitu nime. Tamroni 17-50 on disainitud konkreetselt kit-objektiivi asenduseks. See on sama suumivahemikuga, kuid valgusjõulisem – läbiva f/2.8 avaga ning ka väga soodsa hinnaga. See tähendab seda, et minimaalse investeeringu eest saad objektiivi mis annab sul kontrolli teravussügavuse üle, võimaluse subjekti taustast eraldada… ehk suurema paindlikkuse läheneda fotograafiale kunstiliselt.

Tugevad küljed:
Normaalsuumobjektiiv, mis katab enimkasutatud vahemiku. Lisaks veel ka valgusjõuline.

Nõrgad küljed:
Vana disain – aeglasem teravustamine, optiliselt ei ole enam samal tasemel tänapäeva objektiividega. Kuigi noh, samas ei midagi hullu – ikkagi parem kui kit-objektiiv.

Sobivus:
Nikoni poolkaader peegelkaamerad – D3400, D5600, D7200 ja teised kaamerad nendest seeriatest.

Tamron SP AF 17-50mm f/2.8 XR Di II LD (IF) objektiiv Photopointis »


Nikon AF-S Nikkor 50mm f/1.4G

Seda tüüpi objektiiv peaks olema iga fotograafi fotokotis – 50 mm f/1.4 objektiiv on niivõrd klassikaline toru ning sellega saab väga palju ära teha. Pildistada portreed? Loomulikult, terava joonisega, hea kontrastiga ning sul on täielik kontroll teravussüsgavuse üle. Pildistada maastikku või loodust? See objektiiv on sisuliselt sama perspektiiviga nagu inimsilm – üks parimaid ja naturaalsemaid torusid üldse. Pildistada tootefotosid, toitu, arhitektuuri, tänaval… lihtsalt universaalne valgusjõuline fiksobjektiiv.

Tugevad küljed:
Vaata paar rida ülespoole

Nõrgad küljed:
Tegu on klassikalise 50 mm fiksobjektiiviga, mis nõrkadest külgedest küll siin rääkida?

Sobivus:
Nikoni peegelkaamerad – nii D3400, D5600, D7200 ja teised poolkaader kaamerad nendest seeriatest, kuid ka D600, D700, D800 ja muude seeriate täiskaader peegelkaamerad.

Nikon AF-S Nikkor 50mm f/1.4G objektiiv Photopointis »


Tamron SP 70-200mm f/2.8 Di VC USD

Ka klassikaline 70-200 mm telesuum mahub top-15 enimostetud objektiivide hulka. See versioon Tamron SP 70-200mm objektiivist on nüüd juba “vana” – uuem G2 versioon on poelettidel täitsa saadaval, kuid see ei tähenda, et antud objektiiv halb oleks. Optikat annab võrrelda ka legendaarsete kaameratootjate objektiividega, samuti on pildistabilisaator tasemel või isegi parem. Ainsaks miinuskohaks minu silmis on vanema versiooni natuke liiga aeglane teravustamine (mis uusversioonil parandatud).

Tugevad küljed:
Tipptasemel optika mis lubaks ka 2 korda kõrgemat hinnasilti panna. Ilmastikukindel konstruktsioon, võimekas Tamron VC stabilisaator ning vaikne USD teravustamismootor teeb sellest objektiivist väärt tööriista.

Nõrgad küljed:
Nagu juba eelpool sai mainitud, spordi ja looduse pildistamise võib objektiivi teravustamismootor teinekord nõrgaks jääda. Samas on olemas ka alternatiiv Tamron SP 70-200mm f/2.8 Di VC USD G2 objektiivi näol, mil need kitsaskohad lahendatud.

Sobivus:
Nikoni peegelkaamerad – nii D3400, D5600, D7200 ja teised poolkaader kaamerad nendest seeriatest, kuid ka D600, D700, D800 ja muude seeriate täiskaader peegelkaamerad.

Tamron SP 70-200mm f/2.8 Di VC USD objektiiv Photopointis »
Tamron SP 70-200mm f/2.8 Di VC USD objektiivi ülevaated Digitestis »


Sigma 35mm f/1.4 DG HSM Art

Viimasel viieteistkümnendal kohal on meil esimene Sigma objektiiv siin nimekirjas. Mitte, et need objektiivid halvad oleks – Sigma ART seeria lausa õhkab endas optilist kvaliteeti. Sama kehtib ka 35mm f/1.4 DG HSM Art kohta. Lihtsalt siin on väikesed aga’d. Ehk need kaks asja – puudu on stabilisaator ning samuti on kurdetud selle objektiivi teravustamismootori kiirust… mis küll lainurkobjektiivi puhul ei ole nii määrav.

Tugevad küljed:
Väga suurt rõhku pandud optilisele kvaliteedile ning tulemuseks on suurepärased fotod.

Nõrgad küljed:
Teravustamine, stabilisaatori puudumine.

Sobivus:
Nikoni peegelkaamerad – nii D3400, D5600, D7200 ja teised poolkaader kaamerad nendest seeriatest, kuid ka D600, D700, D800 ja muude seeriate täiskaader peegelkaamerad.

Sigma 35mm f/1.4 DG HSM Art objektiiv Photopointis »


Vaata ka populaarsemaid objektiive teistele kaameramarkidele:
3 populaarseimat lisaobjektiivi Sinu Canon EOS M hübriidkaamerale | 15 enimostetud objektiivi Nikoni peegelkaamerale | 10 kuumimat objektiivi Pentaxi peegelkaamerale


Niimoodi saigi 15 kõige populaarseimat objektiivi, mis viimase aasta jooksul Nikoni peegelkaameratele ostetud on. Loodame, et teiste klientide ostu- ja valikueelistused kombineeritud meiepoolsete kommentaaride ning selgitustega teeb ka Sinule järgmise objektiivi valimise lihtsamaks. Samuti sai nüüd ka selgeks, et fotograafia järgmisele tasemele viimine ei tähenda kohe hoiupõrsa pensionile saatmist. Aga mis siin ikka pikalt seletada arvuti taga. Pea meeles – ära siis kaamerat koju jäta ning meeldivat pildistamist.

10 kuumimat objektiivi Pentaxi peegelkaamerale

$
0
0

Eelmine nädal tutvustasime 15 kõige populaarsemat objektiivi, mida on soetatud Nikoni peegelkaameratele. Nüüd on sellest nädal möödas ja… jah, arvasite õigesti – seekord tutvustame järgmise kaameraplatvormi populaarseimaid torusid. Täna jäi meile pihku Pentaxi kaamerad ja nende objektiivid. Natuke andmete kogumist ja sorteerimist ning kokku saime ka nimekirja 10 kõige kuumemast objektiivist, mida Pentaxi kaamerate ette viimase 365 päeva jooksul on ostetud. Selles nimekirjas on nii tavapäraseid kahtlusaluseid kui ka täielikke üllatajaid – siin on see top 10:


Tamron AF 70-300mm f/4.0-5.6 Di LD

Antud artiklis välja toodud objektiividest vast kõige soodsam – selle objektiivi hind on neid ridu kirjutades alla 100 €. Võib oletada, et see on üks põhjustest miks antud objektiiv antud nimekirja eesotsas niivõrd prominentsel kohasel pesitseb. Teisalt – nii soodsa hinnaga saada endale kuni 300 mm teleobjektiiv, mis toob ka kaugemad asjad niivõrd lähedale. Tegelikult ongi see toru tavaliselt kit-objektiivi kõrvale esimeseks teleobjektiiviks ning kokku saab kaetud vahemiku lainurgast teleni.

Tugevad küljed:
See objektiiv toob taskukohase hinna eest kaugema maailma käeulatusse. Mine veereta põdrajahile või püüa kaadrisse ka arglikemaid linnukesi diskreetselt – valik on sinu. Olgugi, et objektiiv on soodne, saab sellega tehtud paremaid pilte kui sinu nutitelefon või kompaktkaamera võimeliseks on.

Nõrgad küljed:
Võrreldes teiste “suurte” objektiividega, jääb kvaliteet ja kasutusmugavus oluliselt alla profitasemel optikale. Lisaks ei ole see objektiiv ka stabilisaatoriga, mis seab kasutamisele teatud pisikesed piirangud.

Sobivus:
Pentaxi poolkaader peegelkaamerad – nii KP, K-3 II, K-70 ja teised kaamerad nendest seeriatest, kuid ka Pentax K-1 täiskaader peegelkaamera.

Tamron AF 70-300mm f/4.0-5.6 Di LD objektiiv Photopointis »


smc Pentax DA 50mm f/1.8

smc Pentax DA 50mm f/1.8 on klassikaline nifty-fifty objektiiv: esiteks on see 50 mm fookuskaugusega, teiseks valgusjõulise f/1.8 maksimaalse avaga, kolmandaks soodsa hinnaga…Seda objektiivi poolkaader sensoriga kere ette keerates saab kitsama vaatenurga ning tulemuseks ideaalne esimene “päris” portreeobjektiiv, millega imelihtne subjekti taustast eraldada või hämaras pildistada.

Tugevad küljed:
Valgusjõuline ja terava joonisega klassikaline 50 mm normaalfiks. Selle objektiiviga ei ole võimalik lihtsalt alt minna.

Nõrgad küljed:

Sobivus:
Pentaxi poolkaader peegelkaamerad – nii Pentax KP, K-3 II, K-70 ja teised kaamerad nendest seeriatest.

 

smc Pentax DA 50mm f/1.8 objektiiv objektiiv Photopointis »


smc Pentax DA 35mm f/2.4 AL

Nimekirja teine objektiiv, mis on Pentaxi tooteliinilt maha tulnud. Kompaktne, soodne ja valgusjõuline 35 mm fiksobjektiiv, mis pakub poolkaader sensori ees sama vaatenurka, nagu klassikalised nifty-fifty objektiivid täiskaader sensoriga kaamera ees. Selle objektiiviga saab pildistada nii portreefotosid, tänavavaateid, tegelikult ka maastikku… sisuliselt kõike, mis kaamera ette jääb. Suur f/2.4 maksimaalne ava jällegi viib su fotograafia uuele tasemele kuna võimaldab midagi mida kit-objektiiv sisuliselt ei paku – tausta eraldamist subjektist.

Tugevad küljed:
Valgusjõuline, terava joonisega normaalfiks objektiiv,  mis takkaotsa soodsa hinnaga.

Nõrgad küljed:
Poolkaaderile, ei ole ikkagi 50 mm ehk portree pildistamisel võib mingi hetk perspektiivimoonutus natuke häirima hakata. Aga noh, selleks ajaks on juba täismõõtu portreeobjektiiv kotis olemas.

Sobivus:
Pentaxi poolkaader peegelkaamerad – nii Pentax K-3 II, KP, K-70 ja teised kaamerad nendest seeriatest.

smc Pentax DA 35mm f/2.4 AL objektiiv Photopointis »


HD Pentax D-FA 24-70mm f/2.8 ED SDM WR

Selle objektiivi kasutusvõimaluste, tugevate ja nõrkade külgede kohta ma võiks kirjutada vähemalt mitmeid novelle kirjutada. Tegu on klassikalise valgusjõulise normaalsuumobjektiiviga – seda tüüpi torud on väga paljudel fotograafidel põhiliseks töövahendiks. Katab see ju enimkasutatud vahemiku lainurgast kuni lühikese teleni, maastikufotodest portreeni. See on objektiiv, mis on sisuliselt Tamron SP 24-70mm f/2.8 Di VC USD ümberdisainitud versiooniga – samal tasemel Canoni ja Nikoni torudega ning pakub Pentaxi pildistajatele suurepärast kvaliteeti.

Tugevad küljed:
Tipptasemel optika mis lubaks ka 2 korda kõrgemat hinnasilti panna. Ilmastikukindel konstruktsioon, võimekas ning vaikne USD teravustamismootor teeb sellest objektiivist väärt tööriista.

Nõrgad küljed:
Jah ka sellel objektiivil on mõned nõrgad küljed. Teravustamine võiks kiirem olla, teatud asendis vähem vinjetti ning kui sa üritad seda objektiivi kasutada ka videosalvestuseks, siis focus breathing võib meele mõruks teha. Aga need on tühiasjad tugevate külgede kõrval.

Sobivus:
Pentaxi poolkaader peegelkaamerad – nii KP, K-3 II, K-70 ja teised kaamerad nendest seeriatest, kuid ka Pentax K-1 täiskaader peegelkaamera.

HD Pentax D-FA 24-70mm f/2.8 ED SDM WR objektiiv Photopointis »


Tamron SP AF 17-50mm f/2.8 XR Di II LD (IF)

Vana kuld, klassika…. heal lapsel mitu nime. Tamroni 17-50 on disainitud konkreetselt kit-objektiivi asenduseks. See on sama suumivahemikuga, kuid valgusjõulisem – läbiva f/2.8 avaga ning ka väga soodsa hinnaga. See tähendab seda, et minimaalse investeeringu eest saad objektiivi mis annab sul kontrolli teravussügavuse üle, võimaluse subjekti taustast eraldada… ehk suurema paindlikkuse läheneda fotograafiale kunstiliselt.

Tugevad küljed:
Normaalsuumobjektiiv, mis katab enimkasutatud vahemiku. Lisaks veel ka valgusjõuline.

Nõrgad küljed:
Vana disain – aeglasem teravustamine, optiliselt ei ole enam samal tasemel tänapäeva objektiividega. Kuigi noh, samas ei midagi hullu – ikkagi parem kui kit-objektiiv.

Sobivus:
Pentaxi poolkaader peegelkaamerad – nii KP, K-3 II, K-70 ja teised kaamerad nendest seeriatest.

Tamron SP AF 17-50mm f/2.8 XR Di II LD (IF) objektiiv Photopointis »


smc Pentax D FA 100mm f/2.8 Macro WR

WR tähistusega PENTAX objektiiv on ideaalne kaaslane ilmastikukindlale digipeegelkaamerale. Optika on optimeeritud digikaamerale kuid sobib kasutamiseks ka filmikaameraga. Objektiiv suudab teravustada kuni 30 cm kaugusele, jäädvustades selliselt 1:1 elusuuruses lähivõtteid. Pikema fookuskaugusega makroobjektiivi saab kasutada ka portreetöös, sest valgusjõuline ava võimaldab jäädvustada tausta udusena.

Tugevad küljed:
Kategoorias “legendaarne” makroobjektiiv – lihtsalt parim toru lähivõtete tegemiseks Pentaxi kaameratega. Suurepärase joonisega, kiire teravustamisega, valgusjõuline ning ka ilmastikukindla konstruktsiooniga – ideaalne kaaslane Pentaxi ilmastikukindlale kaamerale.

Nõrgad küljed:

Sobivus:
Pentaxi poolkaader peegelkaamerad – nii KP, K-3 II, K-70 ja teised kaamerad nendest seeriatest, kuid ka Pentax K-1 täiskaader peegelkaamera.

smc Pentax D FA 100mm f/2.8 Macro WR objektiiv Photopointis »

 smc Pentax D FA 100mm f/2.8 Macro WR objektiivi ülevaade Digitestis »


smc Pentax DA 18-270mm f/3.5-6.3 ED SDM

Võta nüüd kinni, kust jookseb universaalsuumi, supersuumi ja hüpersuumi piir. Igatahes – võrreldes soodsate 18-200 mm objektiiviga on sel torul suumiulatus natuke suurem, minnes 70 mm veel kaugemale. See omakorda võimaldab veel kaugemaid subjekte turvaliselt käeulatusse tuua. Niimoodi saadki katta vahemiku 18 mm lainurgast kuni 270 mm teleobjektiivini üheainsa toruga. Teisisõnu – suur kasutusmugavus ning puudub vajadus pidevalt torusid vahetada.

Tugevad küljed:
Selle toruga saab mugavalt pildistada nii portreed, maastikku, reisipilte, kiisusid, beebisid ning ka ohtralt suumida. Samuti on sel objektiivil ka vaikne PZD teravustamismootor. Teisisõnu, tõeliselt universaalne objektiiv.

Nõrgad küljed:
Kehtib kuldreegel – mida suurem suumivahemik, seda suurem on kompromiss pildikvaliteedi osas. Ka see objektiiv ei saa loodusseaduste vastu – valgusjõu või joonise osas ei saa antud objektiivi suure avaga fikstorudega võrrelda. Samas, ükski eelpool mainitud toru ei paku ka suumi.

Sobivus:
Pentaxi poolkaader peegelkaamerad – nii KP, K-3 II, K-70 ja teised kaamerad nendest seeriatest.

smc Pentax DA 18-270mm f/3.5-6.3 ED SDM objektiiv Photopointis »


Tamron SP AF 70-200mm f/2.8 Di LD (IF)

See 70-200 mm f/2.8 objektiiv on Tamroni esimese põlvkonna telesuum – nüüd on kaks uuemat versiooni peale tulnud, kuid kahjuks mitte Pentaxile. Sellegi poolest – väga hea optikaga objektiiv, mis sobib ideaalselt portreede pildistamiseks, veereta jahiks ja paljuks muuks. Jah, joonis on oma ea kohta natuke pehmekene ning teravustamine võiks kiirem olla, kuid… selle hinna eest on objektiivi rohkem kui tahta oskaks.

Tugevad küljed:
Hea optika, läbiv f/2.8 ava ning 70-200 mm väga kasutatav suumivahemik – 24-70mm objektiivi kõrval teine “must have” toru.

Nõrgad küljed:
Täpselt nii nagu eespool ütlesin – joonis võiks olla natuke teravam. Samas portreede pildistamiseks on see “pehmus” ideaalne.

Sobivus:
Pentaxi poolkaader peegelkaamerad – nii KP, K-3 II, K-70 ja teised kaamerad nendest seeriatest, kuid ka Pentax K-1 täiskaader peegelkaamera.

Tamron SP AF 70-200mm f/2.8 Di LD (IF) objektiiv Photopointis »


HD Pentax DA 16-85mm f/3.5-5.6 ED DC WR

Selle spetsiifilise objektiivi leidmine TOP-10 nimekirjast on natuke üllatavam – sisuliselt on tegu suurendatud suumivahemikuga uue põlvkonna kit-objektiiviga. Ei see ei tähenda seda, et objektiivil on automaatselt midagi viga – hea joonise, kiire teravustamise ja suurepärase ilmastikukindlusega objektiiviga on lausa lust pildistada. 5,3× optiline suum annab ka selle suurema paindlikkuse, võimaldades ühe objektiiviga enamus igapäevastest asjadest kaadrisse saada.

Tugevad küljed:
Hea klaas, mugav 5,3-kordse suumiga kattes ära vahemiku lainurgast teleni ning takkaotsa ka korralikult ilmastikukindel – ideaalne Pentaxi peegelkaameratele.

Nõrgad küljed:
Sisuliselt kit-objektiivi asenduseks ning valgusjõulisus jätab pehmelt öeldes soovida.

Sobivus:
Pentaxi poolkaader peegelkaamerad – nii KP, K-3 II, K-70 ja teised kaamerad nendest seeriatest.

HD Pentax DA 16-85mm f/3.5-5.6 ED DC WR objektiiv Photopointis »


Tamron SP AF 10-24mm f/3.5-4.5 Di II LD (IF)

Tamroni võrdlemisi vana ülilainurk suumobjektiiv, mis katab 10–24 mm fookuskauguse vahemiku. Antud objektiivi puhul on tegu sisuliselt kõige soodsaima ülilainurkobjektiiviga, mida sa enda kaamerale ette saad panna. Sellega on väga hea pildistada maastikuvaateid, taevast, suuri grupipilte, kitsastes oludes jne. Optimeeritud poolkaader sensoriga kaamerate ees kasutamiseks, objektiivi maksimaalne vaatenurk on laiemas otsas lausa 108° – rohkem, kui inimene palja silmaga hoomab. Kui sest peaks väheseks jääma, siis äsja turule saabunud uusversioon tuleb koos integreeritud pildistabilisaator ja uue HLD mootoriga.

Tugevad küljed:
See on ülilainurk objektiiv, mis mahutab korraga kaadrisse rohkem kui inimsilm hoomata suudab. Lummavad maastikuvaated, kvaliteetsed arhitektuurifotod jms – kõik on väga kergelt ja lihtsalt saavutav.

Nõrgad küljed:
Ülilainurkobjektiivile omane perspektiivimoonutus ja geomeetriline moonunutus on ka sellel objektiivil olemas. Samuti on puudu pildistabilisaator ning klaas oleks võinud ka gramm valgusjõulisem olla.

Sobivus:
Pentaxi poolkaader peegelkaamerad – nii KP, K-3 II, K-70 ja teised kaamerad nendest seeriatest.

Tamron SP AF 10-24mm f/3.5-4.5 Di II LD (IF) objektiiv Photopointis »
Tamron SP AF 10-24mm f/3.5-4.5 Di II LD (IF) objektiivi ülevaade Digitestis »


Vaata ka populaarsemaid objektiive teistele kaameramarkidele:
3 populaarseimat lisaobjektiivi Sinu Canon EOS M hübriidkaamerale | 15 enimostetud objektiivi Nikoni peegelkaamerale | 10 kuumimat objektiivi Pentaxi peegelkaamerale


Need ongi 10 kuumimat objektiivi, mis viimase aasta jooksul Pentaxi peegelkaameratele ostetud on. Loodame, et teiste klientide ostu- ja valikueelistused kombineeritud meiepoolsete kommentaaride ning selgitustega teeb ka Sinule järgmise objektiivi valimise lihtsamaks. Samuti sai nüüd ka selgeks, et fotograafia järgmisele tasemele viimine ei tähenda kohe hoiupõrsa pensionile saatmist. Aga mis siin ikka pikalt seletada arvuti taga. Pea meeles – ära siis kaamerat koju jäta ning meeldivat pildistamist.

Korralikud tootefotod ka iPhonega?

$
0
0

Photopointi kirjakasti tuleb vaat et iganädalaselt vähemalt üks päring – milline objektiiv või kaamera sobiks tootefotode tegemiseks. Photopointi ajaveebi toimetusel on hea meel näha, et e-kaubandus on Maarjamaal muutunud väga populaarseks ning loomulikult oleme muutunud üha ettevõtlikumaks. Samuti ka seda, et üha enam soovitakse blogidele-ajaveebidele ise fotosid teha, mitte sõbra Google abile toetuda. Sellest küll täna me kirjutada ei plaaninud – piirdume ikka toote- ja näidisfotode tegemisega. Kaks kärbest ühe hoobiga – siinkohal annan vastuse nendele küsimustele ning näitan ka seda, kuidas imelihtsalt, soodsalt, teha tootefotod oma mikroettevõtte veebilehele, blogisse või Facebooki.

Mida antud artiklist ei saa – kindlaid soovitusi, kuidas tootefotode tegemist kui teenust teistele pakkuda või põhjalikke juhendeid teemal, kuidas tootest A või tootest B parimaid fotosid teha, mis nurga alt pildistada jms. Samuti, milliseid programme on vaja et fotosid töödelda ja… See läheks juba liiga pikaks ning blogi formaat ei võimalda nii põhjalikult antud teemal mõtteid lahti kirjutada. Seetõttu piirdumegi esmaste elementaarsete küsimuste vastuste leidmisega. Ning jah, näitame et ka iPhone kaameraga saab korraliku tootefoto tehtud.

Lihtne vastus sissejuhatuses püstitatud küsimusele tegelikult on see, et kõik taandub valgusele. Ehk kui on puudu valgus, siis ei ole võimalik teha häid pilte, vahet pole mis kaamerat või objektiivi kasutad. Ning kui valgus on olemas, kuid sul ei ole võimalik seda kuidagi kontrollida, siis ka väga kallis kaamera ei pruugi sellest head pilti välja võluda. Aga kuidas ma saavutan selle kontrolli valguse üle hoiupõrsast varajasele pensionile saatmata. Kuidas ma saan sellest seebist, lõhnapudelist või käsitööehtest teha imeilusa, ahvatleva tootefoto? Kuidas seda teha võimalikult lihtsalt ja mugavalt, saavutades siiski piisav kvaliteet? Jah ka sellele küsimusele saab mitmeti vastata, kuid üks kõige soodsamaid ning mugavamaid variante on tootefoto pildistamise komplekt, nagu näiteks StudioKing tootepildistamise komplekt WTK75.

Lihtsaim ja mugavaim on see komplekt just seetõttu, et seal on olemas nii valguskuubik, püsivalgustid, kuid ka erinevad taustad. Miks miski vajalik on, sellest kohe täpsemalt. Valguskuubik on tootepildistamisel alati üks põhilisi töövahendeid just seepärast, et see võimaldab saavutada ühtlane pehme valgus imelihtsalt. Kaks või enam püsivalgustit või välku ning sul on subjekt valgustatud iga nurga alt ühtlaselt. See saavutatakse tänu sellele, et kuubiku kangas toimib nii hajuti kui peegeldina, ühtlustades valguskuubikus sees oleva valguse. StudioKing WTK75 komplektis on kaasas 75 × 75 × 75 cm valguskuubik, milles saab mugavalt pildistada ka 40-50 cm küljemõõduga tooteid väga kergelt. Suuremat tihti ei soovitagi – Photopointi veebihaldurite ja ajaveebi meeskonna kasutatav 120 cm küljemõõduga kuubik jääb tihti hoopis liiga suureks – vajab see ju suurt lauda alla ning ka võimsamaid valgusteid/välke. Väiksem 75 × 75 cm põhjaga valguskuubik maandus aga mugavalt tavalise kirjutuslaua peal ning asi lahendatud.

Hea küll, valguse hajutus on olemas. Nüüd on vaja ka valgust. Ka see on kaetud – eelpool kirjeldatud komplektil on kaks püsivalgustit juba kaasas. See võimaldab panna mõlemale küljele lambi ning valguse mugavalt ära hajutada. Ühest küljest võib ju arvata, et püsivalgustid, eriti nii pisikesed, jäävad nõrgaks. Tegelikult nii ei ole, valgus on piisavalt et isegi iPhone nutitelefoniga korralikud pildid ära teha, rääkimata siis suuremast kaamerast. Samuti on püsivalgustitel üks väga ere erinevus välkude ees – kadreerides on juba näha täpselt, kuidas valgustus näeb ning samuti ei teki tõrkeid nutitelefoniga tootefotosid pildistades.




Rääkides nutitelefoniga pildistamisest. Kõik ei ole fotograafid täpselt samamoodi nagu kõik Photopointi ajaveebi lugejad ei pea olema kohe fotoentusiastid. Samamoodi ei ole vaja kallist kaamerat ega ülivalgusjõulist-üliteravat objektiivi või 4×5-tollist laiformaatkaamerat (~10×12 cm sensori / filmiga). Ei, tegelikult saab isegi iPhone nutitelefoni kasutades tootefotod ära teha niimoodi, et eraldi mingit fototöötluse rakendust telefonis ega järeltöötlust arvutis tegema ei pea. Kõlab uskumatult, eksole? See üleval pool olev pilt Ricoh Theta S kaamerast on tehtud kasutades sama valguskuubikut ja komplektis olevaid valgusteid, valget tausta ning iPhone 7 Plus nutitelefoni. Ainuke arvutis tehtud töötlus on foto kadreerimine 16:9 küljesuhtele. Ehk – ka tootefotode tegemine võib olla imelihtne.

Antud komplektis on kaasas ka mitmed väga olulised lisad. Esiteks on valguskuubikul eesmine kate, millel objektiivi/kaamera avaus. Pildistades väga läikiva pinnaga tooteid, on vaja eesmine külg samuti valgeks saada, et ei tekiks liigseid peegeldusi toote pinnale. Selle jaoks kaetakse valguskuubik eespoolt kinni ning pildistatakse läbi pilu. Samuti on väga mugav sedasi telefoniga pildistada – libista ainult kaamera osa sisse ning tee väga hea valgustusega fotod.

Kuubikuga on kaasas ka kokku neli erinevat tausta – täiesti valge, must, sinine ja punane. Valget kangast kasutataksegi selleks, et taust võimalikult ühtlaseks saada ning vajadusel lihtsalt toode taustalt välja lõigata. Värvilised taustad omakorda on kahepoolsed – üks külg läikiv, teine matt. Matt pool on kergelt sametine ning elimineerib taustalt peegeldused, andes väga meeldiva tulemuse.

Kontseptsiooni tõestamiseks sai tootefotosid tehtud nutitelefoniga – kui saab sellega, saab ka kompaktkaameraga või peegelkaamera ja kit-objektiiviga tootefotod ära tehtud – ei olegi vaja uusimat kere või teravaimat objektiivi. Samas veel parema tulemuse saavutamiseks soovitame kasutada ka akrüülist tootepildistusaluseid, mis võimaldavad nii peegelduse lisamist fotodele, kuid ka ühtlustada veel rohkem toote valgustust.

iPhone 7 Plus kaameraga akrüülalusel tehtud tootefoto, otse kaamerast. Ainuke järeltöötlus on foto kadreerimine.

Vasakpoolsed fotod – otse kaamerast, ainult lõigatud 16:9 küljesuhtele. Kaks parempoolset fotot – eemaldatud ka väikesed kortsud taustakangalt, kuna ei olnud aega kangas ära sirgendada / triikida.

Ikka müüb paremini toode, millel on kvaliteetne tootefoto. Ilusate piltidega blogisid vaadatakse rohkem kui kehvade piltidega blogisid. Facebooki müügigrupis klikkad isegi rohkem nendele kuulutustele, mil korralik foto küljes. Ja nii ongi. Kõik see tõstab kvaliteetsete fotode – eriti just tootefotode tähtsuse kõrgustesse. Ning nagu me täna juba tõestasime – kvaliteetsete fotode tegemine ei ole raketiteadus. Kasutades StudioKing WTK75 tootepildistamise komplekti, võid tasemel, pilkupüüdvad tootefotod kasvõi nutitelefoniga teha.

StudioKing tootepildistamise komplekt WTK75 Photopointis »

7 vaprat ehk populaarseimad objektiivid Olympuse hübriidkaameratele

$
0
0

Olympuse kaamerate ja objektiivide turg on viimaste aastatega väga jõuliselt kasvanud, suuresti tänu OM-D seeria hübriidkaamerate tutvustamisele viie aasta eest. See on toonud lisaks tavatarbijatele Micro Four Thirds platvormi kaamerate kasutajate hulka ka edasijõudnud ja professionaalseid fotograafe ning ka videograafe. See omakorda on hoogu juurde andnud nii Olympuse kui Panasonicu inseneridele ning turule on toodud hulgim väärt klaasi, mida kaamerate ette panna. Igatahes, müüdud kogused on olnud korralikud ning selle põhjal oleme teinud järjekordse statistika sellest, millised objektiivid on kasutajate poolt viimase aasta kõige eelistatuimad Olympuse hübriidkaameratele. Jättes välja Panasonicu ning Leica kirjadega torud, tutvustame nüüd koheselt seitset kõige populaarsemat M. Zuiko Digital kirjadega objekiivi Olympuse hübriidkaameratele.


M.Zuiko Digital ED 40-150mm f/4-5.6 R

Soovunelm on meil ikka see, et esmane valik tehakse absoluutse kvaliteedi järgi või lähtutakse vähemalt piirkasulikkusest. Reaalsus on aga see, et hinnasilt määrab ikka esimesed valikud. See objektiiv on olnud pikalt alla 200 eurose soodushinnaga ning seetõttu domineerib ka objektiivide müügitabelit pika puuga. Egas ma nüüd sellest otseselt rääkida ei tahtnud tegelikult. Ikka objektiivist endast – tegu on ühe väga universaalse telesuumobjektiiviga, mis katab 35 mm ekvivalendina vahemiku 80–300 mm, olles samas klassis nagu soodsad 70–300 mm objektiivid peegelkaamerate ees. Põhiline on see, et suum on olemas ja pildi saab tehtud.

Tugevad küljed
See objektiiv toob taskukohase hinna eest kaugema maailma käeulatusse. Pildista turvalises kauguses karu või püüa kaadrisse ka arglikemaid linnukesi diskreetselt – valik on sinu. Olgugi, et objektiiv on soodne, saab sellega tehtud paremaid pilte kui sinu nutitelefon või kompaktkaamera võimeliseks on.

Nõrgad küljed:
Võrreldes teiste “suurte” objektiividega, jääb kvaliteet ja kasutusmugavus oluliselt alla profitasemel optikale ning ei ole kõige valgusjõulisem, kuid selle hinna eest on siiski objektiivi rohkem kui küllaga.

M.Zuiko Digital ED 40-150mm f/4-5.6 R objektiiv Photopointis »


Valitud Olympuse objektiividel ning kaameratel on käimas Suvekampaania – ostes Photopointist kampaanias osaleva toote, maksab Olympus Sinule osa osturahast tagasi. Loe lähemalt kampaaniapostitusest:
Suvekampaania: valitud Olympus fototehnika ostul saad Olympuselt kuni 100€ tagasi


M.Zuiko Digital 45mm f/1.8

Selle objektiivi kohta ütleks, et oleks nagu nifty-fifty. Valgusjõuline, 45 mm fookuskaugusega ning ka soodne. Samas Olympuse hübriidkaameratel on lõikefaktor lausa 2× ehk vaatenurk vastab ikkagi 90 mm portreeobjektiivile. Agas ega tegelikult vahet pole milline vaatenurk – perspektiiv on ikka inimsilmale omane, seega portree pildistamiseks on antud toru vaat et ideaalne. Lisaks on objektiiv kompaktne, kiire teravustamisega ning igatepidi mugavalt käsitletav. Vabalt julgen soovitada esimeseks lisaobjektiiviks kit-objektiivi kõrvale.

Tugevad küljed
Valgusjõuline ja terava joonisega klassikaline 45 mm normaalfiks. Selle objektiiviga ei ole võimalik lihtsalt alt minna.

Nõrgad küljed
Ei oska nagu välja tuuagi midagi.

M.Zuiko Digital 45mm f/1.8 objektiivid Photopointis »


M.Zuiko Digital ED 60mm f/2.8 Macro

Kolmandalt kohalt leiab Olympuse makroobjektiivi. See 60 mm objektiiv annab vähem kui 500 eurose hinnasildi eest võimaluse pildistada 1:1 ülekandega fotosid sellest mikroskoopilisest maailmast. Loomulikult sellega objektiivi kasulikud omadused ei lõppe – tänu 60 mm fookuskaugusele ning suurele f/2.8 avale asendab see toru ka portreeobjektiiv. Jah, see on võrdlemisi lähedal 50 mm fookuskaugusele, suur ava võimaldab tausta eraldamist subjektist ning…. klaas on väga terava joonisega.

Tugevad küljed
1:1 ülekandega / 1× suurendusega terav makroobjektiiv, mida saab kasutada ka portreeobjektiivina.

Nõrgad küljed
Maksimaalse suurenduse saavutab 19 cm kaugusel, mis võib mõned putukad ära hirmutada

M.Zuiko Digital ED 60mm f/2.8 Macro objektiiv Photopointis »


M.Zuiko Digital ED 40-150mm f/2.8 Pro

Veel üks 40–150 mm objektiiv selles nimekirjas.  OM-D seeria kaamerate vajadusi silmas pidades loodud täitsa uus telesuumobjektiiv, mis ei jää üheski aspektis kaamerale alla. See profiklassi objektiiv katab ära fookuskaugse vahemiku 40 – 150 mm (35mm ekvivalendina 80 – 300 mm). Tänu suurele f/2.8 maksimaalsele avale, 70 cm lähimale teravustamiskaugusele ning ülikiirele autofookusele sobib see objektiiv nii portree-, spordi- ja loodusfotograafile igapäevaseks töövahendiks.

Tugevad küljed
Kiire teravustamine, mugav suumivahemik ning loomulikult PRO seeria kvaliteet ning f/2.8 läbiv maksimaalne ava. Eks see olegi mõeldud 70-200 mm objektiivi analoogiks, lihtsalt mugavama pikema vahemikuga.

Nõrgad küljed
See objektiiv on, võrreldes Olympuse hübriidkaamerate keredega, võrdlemisi suur.

 

M.Zuiko Digital ED 40-150mm f/2.8 Pro objektiiv Photopointis »

M.Zuiko Digital ED 40-150mm f/2.8 Pro objektiiv + MC-14 telekonverter Photopointis »


Olympus kerekork-objektiiv 9mm f/8.0 Fisheye

See võib välja näha ja toimida nagu kaitsev kerekork, kuid see kasulik vidin on tegelikult ka üliõhuke 9 mm f/8.0 kalasilmobjektiiv. Objektiivil on väikesed mõõtmed ja see on kõigest 12,8 mm pikkune, seepärast on see alati valmis kalasim-võtteid jäädvustama kui tekib sobiv pildistushetk. See võimaldab pildistada ka kuni 0,2 m läheduselt, et oleks võimalik jäädvustada erinevaid põnevaid lähivõtteid. Tänu ülikompaktsetele mõõtmetele saab seda ülejäänud aja kasutada kui kaitsvat kerekorki, säilitades seejuures kaamera kerguse.

Tugevad küljed
See on neid üks väheseid kalasilm tüüpi objektiive, mida me tegelikult ka soovitame.

Nõrgad küljed
Väga erilist optilist kvaliteeti kerekorgist loota ei tasu. Aga noh, siiski parem kui kerekorgist tehtud pinhole objektiiv.

Olympus kerekork-objektiiv 9mm f/8.0 Fisheye Photopointis »


M.Zuiko Digital ED 75-300mm f/4.8-6.7 II

See objektiiv on samal pulgal nagu näiteks Sigma ja Tamroni 150-600 mm objektiivid, kuna katab 35 mm ekvivalendina selle samase vahemiku. Tegu on soodsa super-telesuumobjektiiviga, mis toob kaugeima maailma kenasti käeuulatusse. Niimoodi saad selle toruga pildistada ka palju arglikemaid ning pelglikemaid linde ja loomi. Ja ühele pikale teleobjektiivile omaselt on sel väga kiire MSC teravustamissüsteem, samuti ka kvaliteetne ZERO vääristus ning korralikult terav joonis.

Tugevad küljed
Väga pikk suumiulatus, mis lõppeb 300 mm juures (35 mm ekvivalendina lausa 600 mm), avades sellega sinule ka kaugema maailma.

Nõrgad küljed
f/4.8-6.7 ei ole just kõige valgem objektiiv. Aga noh, hinna ja kompaktsuse nimel tuleb teatud ohverdusi teha.

M.Zuiko Digital ED 75-300mm f/4.8-6.7 II objektiiv Photopointis »


M.Zuiko Digital 17mm f/1.8

M.Zuiko Digital 17mm f/1.8 objektiivis on kombineeritud kvaliteetne klaas ning ekstreemselt kompaktne vorm. Valgusjõuline f/1.8 ava ei ole ainult naturaalse, sujuva bokeh efekti loomiseks, vaid võimaldab ka pildistada nõrkades valgusoludes statiivi kasutamata. Lisaks, kasutades seda objektiivi uuemate Olympuse Micro Four Thirds hübriidkaameratega, saate kasutada kvaliteetset keresisest stabilisaatorit, mis viib hämaras pildistamise hoopis uuele tasemele.

Tugevad küljed
Valgusjõuline, terav ning paindlik objektiiv

Nõrgad küljed

M.Zuiko Digital 17mm f/1.8 objektiivid Photopointis »


Vaata ka populaarsemaid objektiive teistele kaameramarkidele:
3 populaarseimat lisaobjektiivi Sinu Canon EOS M hübriidkaamerale | 15 enimostetud objektiivi Nikoni peegelkaamerale | 10 kuumimat objektiivi Pentaxi peegelkaamerale | 7 vaprat ehk populaarseimad objektiivid Olympuse hübriidkaameratele


Need olid need seitse vaprat objektiivi, mida Photopointi veebikaubamaja ning esinduskaupluste kliendid viimase aasta jooksul on kõige rohkem soetanud. Mahuliselt on Micro Four Thirds objektiivide läbimüük viimastel aastatel ikka väga jõuliselt kasvanud ning väga hea meel on näha et see platvorm on väga populaarne ning elujõuline. Teisalt, vast leidsid ka sina, Photopointi ajaveebi lugeja, endale siit mõtteid järgmise objektiivi soetamiseks Olympus OM-D või PEN seeria hübriidkaamera ette.

7 enimostetud objektiivi Panasonicu hübriidkaameratele

$
0
0

Eelmisel nädalal sai tutvustatud seitse kõige populaarsemat Olympuse objektiivi Micro Four Thirds bajonetiga hübriidkaameratele ning väga loogilise sammuga võtame sel nädalal ette sama platvormi teise suure tahu. Nimelt koostasime selleks korraks nimekirja seitsmest kõige populaarsemast Panasonicu kirjadega objektiivist, mida Photopointist viimase aasta jooksul on soetatud. Need on objektiivid, mis sobivad nii Panasonic Lumix seeria hübriidkaameratele, kuid toimetavad ideaalselt ka Olympuse PEN ja OM-D seeria hübriidkaamerate ees. Objektiivid, mida saab kasutada nii fotorakendustes, kuid ka videograafilistel eesmärkidel. Pikemalt seletamata, teie ees on seitse populaarseimat Panasonicu objektiivi Micro Four Thirds bajonetiga kaameratele.


Panasonic Lumix G Vario 100-300mm f/4.0-5.6 Mega O.I.S

Panasonicu objektiivide populaarsusrivi on natuke pahupidi võrreldes varasemalt avaldatud nimekirjadega. Eesmisest otsast nimelt ei leiagi mitte kõige soodsamat telesuumi, vaid hoopis täisväärtusliku teleobjektiivi. Tegu on iseenesest ühe esimese telesuumiga, mille Panasonic turule tõi – see ei ole ei kit-objektiiv ega optilise kvaliteedi esimene verstapost. See objektiiv on pigem suurepärane tasakaal kvaliteedi, kasutusmugavuse, kompaktsuse ning hinna vahel, pakkudes ka tänapäeval suurepärast tulemust. 35 mm ekvivalendina katab vahemiku 200–600 mm, mis teeb sellest mugava kaaslase loodusfotograafile kes hindab kergust ja kompaktsust. Integreeritud stabilisaator tagab teravad pildid ka nende kaamerate ees, mil ei ole keresisest stabilisaatorit.

Tugevad küljed
See objektiiv on kerge ja võrdlemisi kompaktne ning kõrge koostekvaliteediga. Kaadri keskala teravus püsib kogu suumi ulatuses ning ava vähe koomale tõmmates saab ka kaadri äärealad väga teravaks. Mis veel olulisem – nii väike objektiiv pakub kuni 600 mm fookuskaugust (35 mm ekvivalendina), sobides ideaalselt loomade ja lindude pildistamiseks nende loomulikus keskkonnas.

Nõrgad küljed
Egas ideaalset objektiivi ei eksisteerigi, alati leiab midagi, mille kallal saab norida. Sama kehtib ka selle toru puhul. Jah, teravustamine võiks olla natukene kiirem ning täisavaga pildistades on kaadri äärealadel teravus kehvem. Viimase lahenduseks on õnneks hea ravim – ava natuke koomale tõmmata.

Panasonic Lumix G Vario 100-300mm f/4.0-5.6 Mega O.I.S objektiiv Photopointis »


Panasonic Lumix G 20mm f/1.7 II ASPH

Sellest enam niisama naljalt kompaktsemaks ei lähe. See 20 mm Panasonicu objektiiv on klassikaline nn “pancake” ehk pannkookobjektiiv – valgusjõuline, maksimaalse f/1.7 avaga ning fikseeritud fookuskaugusega. 35 mm ekvivalendina oleks sel objektiivil fookuskaugus 40 mm, mis on sama nagu Canoni, Pentaxi ja teiste tootjate analoogid. Milleks see siis hea oleks? Tegu on ühe mugava objektiiviga, mida kõikjale kaasa võtta ning pea kõik oma pildid ära teha. Portreefotod, maastikuvaated, tänavapildid, arhitektuur ja kõik muu mis nende raamide vahele veel ära mahub. Lihtsalt universaalne, kompaktne ning kvaliteetne.

Tugevad küljed
Selle objektiivi puhul ongi tema disain kõige suuremaks argumendiks. Just nimelt see meeletu kompaktsus. Ja universaalsus. Loomulikult ka optiline kvaliteet ning hea koostekvaliteet mängivad suurt rolli.

Nõrgad küljed
Kui üldse norida, siis jah, teravustamissüsteem on nagu on. Võiks olla parem, kuid 20 mm objektiivi seisukohalt teeb töö hästi ära.

Panasonic Lumix G 20mm f/1.7 II ASPH objektiivid Photopointis »


Panasonic Leica DG Summilux 15mm f/1.7 ASPH

See valgusjõuline lainurk-fiksobjektiiv (35 mm ekvivalendina 34 mm) on videograafide seas väga populaarne klaas. Mitte ainult need videotegijad, kes kvaliteetseid Panasonicu hübriidkaameraid (loe lähemalt Panasonicu seni parima hübriid-videokaamera DC-GH5 tutvustust siit) ning videokaameraid kasutavad. Antud objektiiv oli esimeses ringis ka DJI Zenmuse X5 seeria droonikaamerate poolt toetatud ning aerofotograafide seas väga palju populaarsust kogunud. Just seetõttu ei ole üldse midagi imestada, et nimekirjas nii kõrgelt kohalt antud objektiivi leiab.

Tugevad küljed
Leica Summilux nimetus ei ole sellel objektiivil niisama ilu pärast – antud objektiivil on suurepärane pildikvaliteet ning teravus, hea teravustamiskiirus ning tegelikult suhteliselt minimaalsed moonutused. Kõiki aspekte arvestades väga hea klaas nii fotode kui videote tegemiseks.

Nõrgad küljed
Etteheiteks võiks tuua selle, et kõik kaamerad ei pruugi manuaalsest avarõngast aru saada ning kui saavadki, on kerge kogemata ava valesse asendisse keerata.

Panasonic Leica DG Summilux 15mm f/1.7 ASPH objektiivid Photopointis »


PS: Photopointi esinduskauplustes ning veebikaubamajas on praegust saadaval kõikjal maailmas väga defitsiitseks kujunenud Panasonic Lumix DM-GH5 hübriidkaamera keresid. Kui sa algselt plaanisid soetada endale kere koos kit-objektiiviga, kuid ei soovi väga pikalt oodata, siis just siit nimekirjast leiad sa endale sobiva asenduse. Niimoodi kere ja meelepärane objektiiv koos soetades saad endale veel parema komplekti. Ootamata.


Panasonic Lumix G 42,5mm f/1.7 ASPH. Power O.I.S.

Selle objektiivi kohta ütleks, et oleks nagu nifty-fifty. Valgusjõuline, 42,5 mm fookuskaugusega ning ka soodne. Samas Panasonicu hübriidkaameratel on lõikefaktor lausa 2× ehk vaatenurk vastab ikkagi peaaegu 90 mm portreeobjektiivile. Agas ega tegelikult vahet pole milline vaatenurk – perspektiiv on ikka inimsilmale omane, seega portree pildistamiseks on antud toru vaat et ideaalne. Lisaks on objektiiv kompaktne, kiire teravustamisega ning igatepidi mugavalt käsitletav. Tänu vaiksele teravustamisele ning integreeritud stabilisaatorile on sobiv ka videograafilisteks rakendusteks. Vabalt julgen soovitada esimeseks lisaobjektiiviks kit-objektiivi kõrvale.

Tugevad küljed
Suure maksimaalse avaga, väga hea teravusega ka täisava juures. Metallkorpuses olev objektiiv on ka vastupidava ja töökindla disainiga.

Nõrgad küljed
Metallkorpus oleks võinud olla siis juba ka ilmastikukindel. Kahjuks maksab ~100 eurot rohkem kui Olympuse 45 mm objektiiv.

Panasonic Lumix G 42,5mm f/1.7 ASPH. Power O.I.S. Photopointis »


Panasonic Lumix G X Vario PZ 45-175mm f/4.0-5.6 ASPH POWER O.I.S

Antud objektiiv on ideaalne teleobjektiiv Panasonicu kaameratega filmijatele. Miks nii, võib esmalt tekkida küsimus. Tegelikult on vastus imelihtne – tänu Panasonic Lumix G X Vario PZ 45-175mm f/4.0-5.6 ASPH POWER O.I.S objektiivi motoriseeritud suumisüsteemile saab sellega sujuvalt ning täpselt suumida ka videosalvestuse ajal. See omakorda annab samasuguse paindlikkuse, nagu ka näiteks suumobjektiiviga videokaamerat kasutades. Teisalt, mõned kasutajad kiruvad seda, et teravus võiks natuke parem olla, kuid tihti hinnataksegi videosalvestusel seda hästi natuke pehmemat joonist rohkem kui ideaalset teravust.

Tugevad küljed
Sisemise teravustamisega ning sisemise suumisüsteemiga teleobjektiiv. Võimekas pildistabilisaator ning motoriseeritud suum teevad videograafide elu tublist lihtsamaks.

Nõrgad küljed
See, et objektiiv iga kord end kaamera väljalülitamise tagajärjel algasendisse tagasi veab, võib muutuda aja jooksul väga tülikaks. Aga on ka neid, keda see üldse ei häiri.

Panasonic Lumix G X Vario PZ 45-175mm f/4.0-5.6 ASPH POWER O.I.S objektiivid Photopointis »


Panasonic Leica DG Summilux 25mm f/1.4 ASPH

Optiliselt suurepärane portreeobjektiiv, mida võib kasutada väga edukalt ka täisava juures. Maksimaalse f/1.4 ava juures pildistades saab sellega väga hea teravuse kaadri keskosas ning silmale väga meeldiva bokeh efekti. Ava f/4 juures on juba terve kaadri ulatuses joonise teravus ideaalne, mis omakorda annab suure paindlikkuse. Optiliselt olematute moonutustega ning väga minimalase kromaatilise aberratsiooniga toru puhul on vast ainukeseks negatiivseks aspektiks tavapärasest natuke kõrgem hind.

Tugevad küljed
Suur maksimaalne f/1.4 ava annab portreefotode tegemisel paindlikkuse. Hea teravus ning minimaalsed moonutused kogu kaadri ulatuses ning samuti ka kiire teravustamine.

Nõrgad küljed
Ei ole nõrka külge ega otsa. Kui midagi ette heita, siis see et premium objektiiv tahab ka premium hinda.

Panasonic Leica DG Summilux 25mm f/1.4 ASPH objektiiv Photopointis »


Panasonic Lumix G Macro 30mm f/2.8 ASPH. MEGA O.I.S.

Viimaselt kohalt leiab Panasonicu makroobjektiivi. See 30 mm objektiiv annab vähem kui 500 eurose hinnasildi eest võimaluse pildistada 1:1 ülekandega fotosid sellest mikroskoopilisest maailmast. Loomulikult sellega objektiivi kasulikud omadused ei lõppe – tänu 30 mm fookuskaugusele ning suurele f/2.8 avale asendab see toru ka portreeobjektiiv. Jah, see on võrdlemisi lähedal 35 mm fookuskaugusele, suur ava võimaldab tausta eraldamist subjektist ning…. klaas on väga terava joonisega.

Tugevad küljed
1:1 ülekandega / 1× suurendusega terav stabiliseeritud makroobjektiiv, mida saab kasutada ka portreeobjektiivina.

Nõrgad küljed
Maksimaalse suurenduse saavutab 10,5 cm kaugusel, mis võib mõned putukad ära hirmutada.

Panasonic Lumix G Macro 30mm f/2.8 ASPH. MEGA O.I.S. objektiiv Photopointis »


Vaata ka populaarsemaid objektiive teistele kaameramarkidele:
3 populaarseimat lisaobjektiivi Sinu Canon EOS M hübriidkaamerale | 15 enimostetud objektiivi Nikoni peegelkaamerale | 10 kuumimat objektiivi Pentaxi peegelkaamerale | 7 vaprat ehk populaarseimad objektiivid Olympuse hübriidkaameratele | 7 enimostetud objektiivi Panasonicu hübriidkaameratele


Nii saigi kokku seitse enimostetud Panasonicu objektiivi Micro Four Thirds bajonetiga hübriidkaamerale. Vaata kindlasti ka artiklit 7 vaprat ehk populaarseimad objektiivid Olympuse hübriidkaameratele, sest siis saad teada kokku lausa 14 erinevast ülipopulaarsest objektiivist, mis sobivad Panasonic Lumix ning Olympus PEN ja OM-D hübriidkaamerate ette. Loodame, et teiste klientide ostu- ja valikueelistused kombineeritud meiepoolsete kommentaaride ning selgitustega teeb ka Sinule järgmise objektiivi valimise lihtsamaks. Samuti sai nüüd ka selgeks, et fotograafia järgmisele tasemele viimine ei tähenda kohe hoiupõrsa pensionile saatmist. Aga mis siin ikka pikalt seletada arvuti taga. Pea meeles – ära siis kaamerat koju jäta ning meeldivat pildistamist.


Manfrotto MK290XTA3-3W statiivikomplekt on selle suve parim pildistamiskaaslane

$
0
0

Photopointi veebikaubamajas või esinduskauplustes ringi vaadates ning statiivinurka sattudes võib silme ees ikka kirjuks minna. Kümned erinevad tootjad, sajad erinevad statiivimudelid. Statiivipeadega ja ilma. Erinevad statiivikomplektid. Milline neist minule parim on? Millist statiivikomplekti endale küll valida? Jne. Tegelikult nii ongi – statiivide valimine võib esmapilgul väga keeruliseks osutuda. Kohati isegi keerulisemaks, kui näiteks kaamera valimine.  Usu või ära usu, tegelikult on sellele üks väga lihtne lahendus – Manfrotto MK290XTA3-3W statiivikomplekt on midagi sellist, mis tegelikult on väga universaalne, mugav ja töökindel, sobides müriaadi erinevate olukordade pildistamiseks ja erinevate kaameratega kasutamiseks.

Statiiv ei ole ju mingite paduproffide töövahend. Seda on sul vaja pika teleobjektiiviga pildistades, nagu näiteks Tamroni SP 150-600mm Di VC USD G2 objektiiviga. Seda on vaja siis, kui soovid sumedal suveööl pika säriga pildistada ning kaadrisse liikumisdünaamikat tuua. Seda on vaja isegi siis, kui väikesest lillekesest või putukat kaadrisse tahad kindlalt saada. Siin tulebki mugav Manfrotto statiivikomplekt appi. See komplekt koosneb Manfrotto 290 Xtra statiivist ja Manfrotto 804 kolmesuunalisest statiivipeast.

Manfrotto 290 Xtra statiiv on valmistatud alumiiniumist. Jalad on kolmeosalised ja statiivi maksimumkõrgus on 170 cm. Olemas on tõstetav kesksammas ja võimalus statiivi jalgu erinevate nurkade alla seada nii et minimaalseks töökõrguseks oleks kasvõi 40 cm. Samuti on statiivi üks jalg kaetud nägusa ja praktilise kummiga – sellest on eriti hea kinni haarata külmemal ajal, siis kui metall liiga külmaks läheb.

Statiivikomplekti teine pool on Manfrotto MH804-3W 3-suunaline statiivipea. See sobib looduses pildistamiseks ülihästi. Sellel on kolm juhtkangi, mis lukustavad lahti kolm erinevat suunda. Kui lukustad lahti horisontaalse ja vertikaalse, saad kaamerat kiirelt liigutada (ka kiiresti liikuvaid linde pildistada) nii et kaader jääks maapinnaga loodi. Kui on aga maastikuvõtteid pildistades vaja horisonti sirgeks ajada, saad seda teha kolmanda hoova abil, mis lukustab lahti kaldenurga korrigeerimise. Lisaks on statiivi juhthoovad transportimise ajaks mugavalt kokku käivad ning neid saab lihtsalt eest ära panna. Ergonoomilised käepidemed on valmistatud spetsiaalsest kummist, mis tagab eriti mugava ja kindla haarde. Statiivipea ise on valmistatud Adaptost ehk eriti kergest polümeerist, mis tagab tugeva toe, kuid säilitab ise kerge kaalu.

Kui esimese hooga käib su mõttest läbi: “pagan, mul oli just teleobjektiivi vaja, kuid see statiiv on nii ahvatlev”, siis on ka see meil kaetud. Nimelt on Photopointis käimas kampaania, kus Tamron SP 150-600mm f/5.0-6.3 DI VC USD ja Tamron SP 150-600mm f/5.0-6.3 DI VC USD G2 objektiivid on saadaval soodushinnaga ning lisaks sellele anname veel kauba peale kaasa selle samase statiivi. Aga see pole veel kõik. Et antud pakkumine oleks veel ahvatlevam, lisame Fotokursus. ee veebikursuse “Fototöötlus Lightroom 6 tarkvaraga“, mis teeb objektiivi soodushinnale veel lisaks 199 € eest kingitusi.

Manfrotto statiivikomplekt MK290XTA3-3W Photopointis »

Tamron SP 150-600mm seeria objektiivide kampaania tutvustus Photopointi ajaveebis »

Apple tutvustas nutikoduabilist HomePod

$
0
0

Ootuste kohaselt tutvustas Apple mõni päev tagasi enda uut nutikoduabilist HomePodAmazon Echo ja Alexa nutiabilisi silmas pidades on õunafirma mõnevõrra rongist juba maha jäänud, kuid sellevõrra saabub turule võimsamalt kui konkurendid.

HomePod kujutab endast väikest vaasikujulist kõlarit, nelja tollise subwooferiga ja seitsme väiksema kõlariga. Lisaks suudab see reaalajas kohanduda keskkonnaga, kus heli edastatakse ja vastavalt sellele helikvaliteeti muuta, mistõttu lubab Apple palju paremat helikvaliteeti, kui konkurentide mudelitel. HomePos’i südame hoiab erksa iPhone’idest tuttav A8 kiibistik.

Otseloomulikult töötab HomePod koos Apple nutiabilise Siriga. Peale soovitud muusikavaliku võib Siri vastata ka küsimustele: “Kes mängib selle loo taustaks kitarri?” või “Milline oli 16. mai kõige kuulatum lugu?” Sisseehitatud mikrofonid on Apple sõnul niivõrd head, et kuulates täisvõimsusel muusikat, kuuleb Siri endiselt esitatud küsimusi. Seega võib Sirit kõvema karaokepeo ajal tülitada endiselt küsimustega: “Mis ilm on praegu õues?” ja “Mis kell Club Hollywood kinni pannakse?”

Nutikate koduabiliste trend on tõusmas ja aina rohkem leidub meie kodudes seadmeid, mida on võimalik kaugelt juhtida ja täpselt selleks on ka HomePod mõeldud. Detsembris USA-s müügile jõudev nutikoduabiline hakkab välisturul maksma 350 dollari kandis ja tuleb valges ning kosmosehallis toonis.

 

Allikas: Apple

Apple uued iMacid tulevad parema ekraani ja USB-C liidesega

$
0
0

Apple näitas WWCD messil, millised hakkavad välja nägema uued iMac kõik-ühes arvutid. Kosmeetilisi muudatusi seekord tehtud ei ole, küll aga on täiustatud sisu.

Apple iMac seeria arvutid hakkavad edaspidi töötama koos Inteli seitsmenda generatsiooni Kaby Lake protsessoriga, pakkudes täiustatud võimsust võrreldes eelnevate mudelitega. Ekraan on Apple sõnul seni parim, pakkudes 43% eredamat pilti kui eelkäija. Väiksem 21,5-tolline mudel toetab kuni 32 GB muutmälu ja 27-tolline mudel lausa 64GB, mida on poole rohkem eelmise generatsiooni omast. Lisaks on Apple lõpuks ometi otsustanud lisada iMacidele Thunderpolt 3.0 USB-C liidesed, mis peaksid lihtsustama paljude inimeste kasutusmugavust.

Samamoodi on uuendatud graafikakaarte. 21,5-tollise mudeli seest leiame Intel Iris Plus 640 graafikaprotsessori ja 21,5-tollise 4K mudeli seest Radeon Pro 555 ja 560 graafikakaardid. 27-tolline mudel tuleb vastavalt soovile Radeon Pro 570, 575 või 580 protsessoriga, millest viimane pakub kuni 8 GB graafikamälu (sarnane Nvidia 1060 graafikakaardile).

Koos uue High Sierra operatsioonisüsteemi tulekuga hakkavad uued iMac arvutid olema ka virtuaalreaalsuse toega.

Apple uuendused on väga tervitatavad, kuna eelmisest iMacide uuendusest on pea kaks aastat möödunud. Hinnad algavad uutel mudelitel 1099 dollarist.

Apple iMac arvutid photopoint.ee veebikaubamajas >>

Allikas: Apple

10 populaarseimat objektiivi Sony hübriidkaameratele

$
0
0

Sony hübriidkaamerad ei vaja fotograafide seas enam üldse põhjalikku tutvustust – algselt tavakasutajatele suunatud NEX seeria väiksematest kaameratest on välja kasvanud juba mitu põlvkonda nii nõudlikematele harrastajatele kui paduproffidele suunatud α7-seeria hübriidkaameraid. Tõsi ta on – nendest kaameratest räägitakse internetiavarustes kui ka fotograafide kogunemiskohtades väga palju ning iga kere kohta on niikuinii tehtud ka mustmiljon ülevaatevideot YouTube keskkonda. Ehk et – kere valimisel ei tohiks niisama naljalt probleeme tekkida. Ei usu mind? Mine kirjuta suvalises fotograafide Facebook’i grupis, et millist Canoni või hoia alt – Nikoni peegelkaamerat valida ning vastuseks saad kamaluga soovitus Sony hübriidkaamerate kohta. Nojah, valik tehtud aga… mis objektiiv sinna ette panna? Ei sa ei pea veelkord mingitesse hämaratesse foorumitesse kahtlase seltskonna käest asju uurima minema – selle vastuse anname kohe selles artiklis. Saa tuttavaks – siin on Photopointi veebikaubamaja ning jaekaupluste statistika põhjal viimase aasta 10 kõige populaarsemat Sony hübriidkaameratele mõeldud objektiivi.


Sony E 35mm f/1.8 OSS

Kõige populaarsem Sony objektiiv hübriidkaameratele on kohe korralik 35 mm fiksobjektiiv. Selle objektiivi puhul on põhilisteks märgusõnadeks kompaktsus, mõistlik hind, valgusjõulisus ning 35 mm fookuskaugus pakub poolkaader sensori ees sama vaatenurka, nagu klassikalised nifty-fifty objektiivid täiskaader sensoriga kaamera ees. Selle objektiiviga saab pildistada nii portreefotosid, tänavavaateid, tegelikult ka maastikku… sisuliselt kõike, mis kaamera ette jääb. Suur f/1.8 maksimaalne ava jällegi viib su fotograafia uuele tasemele kuna võimaldab midagi mida kit-objektiiv sisuliselt ei paku – tausta eraldamist subjektist. Samuti sobib see objektiiv väga hästi Sony väiksemate-lihtsamate hübriidkaamerate ette, mil puudub keresisene stabilisaator – sel on üks ka objektiivi sees.

Tugevad küljed:
Valgusjõuline, terava joonisega ning stabilisaatoriga 35 mm klassikalise fookuskaugusega objektiiv

Nõrgad küljed:
Poolkaaderile, ei ole ikkagi 50 mm ehk portree pildistamisel võib mingi hetk perspektiivimoonutus natuke häirima hakata

Sobivus:
Sony α ja NEX seeria poolkaader hübriidkaamerad, nagu Sony α5100, Sony α6300, Sony α6500.

Sony E 35mm f/1.8 OSS objektiiv Photopointis »


Suvel on Photopointi veebikaubamajas ja esinduskauplustes valitud Sony välklambid ja E-mount objektiivid kuni 150€ soodsamadVeebis ja kauplustes toodetele märgitud soodushind hõlmab juba kampaaniasoodustust.

Loe kampaaniast lähemalt Photopointi ajaveebist: Suvi käes – valitud Sony välgud ja E-mount objektiivid kuni 150€ soodsamad


Sony E 50mm f/1.8 OSS

Sony E 50mm f/1.8 OSS on klassikaline nifty-fifty objektiiv: esiteks on see 50 mm fookuskaugusega, teiseks valgusjõulise f/1.8 maksimaalse avaga, kolmandaks soodsa hinnaga. Seda objektiivi poolkaader sensoriga Sony hübriidkaamera kere ette keerates saab kitsama vaatenurga ning tulemuseks ideaalne esimene “päris” portreeobjektiiv, millega imelihtne subjekti taustast eraldada või hämaras pildistada. Mis veel – objektiivil on integreeritud OSS pildistabilisaator, mis lihtsustab hämaras / pikema säriga pildistamise ja filmimise ka väiksemate Sony hübriidkaameratega.

Tugevad küljed:
Valgusjõuline ja terava joonisega klassikaline 50 mm stabiliseeritud normaalfiks. Selle objektiiviga ei ole võimalik lihtsalt alt minna.

Nõrgad küljed:
Mõnikord lihtsalt on nii, et otsesed nõrgad küljed objektiivil puuduvad.

Sobivus:
Sony α ja NEX seeria poolkaader hübriidkaamerad, nagu Sony α5100, Sony α6300, Sony α6500.

Sony E 50mm f/1.8 OSS objektiivid Photopointis »


Sony E 55-210mm f/4.5-6.3 OSS

Leida soodsam telesuumobjektiiv selliste nimekirjade eestotsast on täiesti igapäevane. Jah, soovunelm on meil ikka see, et esmane valik tehakse absoluutse kvaliteedi järgi või lähtutakse vähemalt piirkasulikkusest. Reaalsus on aga see, et hinnasilt määrab ikka esimesed valikud. Ehk et – saada alla 400 eurose investeeringuga 200 mm teleobjektiiv – no brainer, eksole. Aga pikemalt mikroökonoomikast ega estoenglishist ei räägigi – keskendume objektiivile endale. Tegu on ühe võrdlemisi universaalse telesuumobjektiiviga, 55–210 mm vahemik sobib nii portreevõtete tegemiseks, lindude-loomade pildistamiseks või hoopis isegi telemakrofotode purki püüdmiseks.

Tugevad küljed:
See objektiiv toob taskukohase hinna eest kaugema maailma käeulatusse. Pildista turvalises kauguses karu või püüa kaadrisse ka arglikemaid linnukesi diskreetselt – valik on sinu. Olgugi, et objektiiv on võrdlemisi soodne, saab sellega tehtud paremaid pilte kui sinu nutitelefon või kompaktkaamera võimeliseks on.

Nõrgad küljed:
Võrreldes teiste suurte teleobjektiividega, jääb kvaliteet ja kasutusmugavus alla profitasemel optikale ning ei ole kõige valgusjõulisem, kuid selle hinna eest on siiski objektiivi rohkem kui küllaga.

Sobivus:
Sony α ja NEX seeria poolkaader hübriidkaamerad, nagu Sony α5100, Sony α6300, Sony α6500.

Sony E 55-210mm f/4.5-6.3 OSS objektiivid Photopointis »


Sigma 30mm f/1.4 DC DN Contemporary

See kompaktne 30 mm  objektiiv on tõestanud väga hea optikana nii foto- kui videograafilistes rakendustes. Suur maksimaalne f/1.4 ava lihtsustab valguse püüdmist ka hämaras ning subjekti eraldamist taustast. Vaikne ja kiire samm-mootor samas teeb võimalikuks ka sujuva videosalvestuse ja autofookuse. Selle kõige juures on objektiiv terava joonisega, võrdlemisi kompaktne ning ka soodsa hinnaga.

Tugevad küljed:
Valgusjõuline, terava joonisega ja kompaktne 30 mm objektiiv

Nõrgad küljed:
See objektiiv ei sobi lähivõteteks ning samuti ei ole see ilmastikukindel – mõlemat pidi väikesed piirangud kasutamisel

Sobivus:
Sony α ja NEX seeria poolkaader hübriidkaamerad, nagu Sony α5100, Sony α6300, Sony α6500.

Sigma 30mm f/1.4 DC DN Contemporary objektiiv Photopointis »


Sony E PZ 18-105mm f/4 G OSS

Antud objektiiv on igati mitmekülgne. Ühest küljest katab see väga vajaliku 18–105 mm fookuskauguse vahemiku (35 mm ekvivalendina 27–158 mm), mistõttu võib selle toru igapäevaselt kaamera ette jätta. Laiad maastikuvaated, portreefotod, kaugemate sündmuste kaadrisse talletamine – kõik on võimalik. Samuti annab läbiv f/4 maksimaalne ava teatud vabaduse pildistamisel ja videosalvestusel. Aga see ei ole kõige erilisem antud objektiivi juures. Nimelt on see toru disainitud just videograafide vajadustest lähtudes – integreeritud Power Zoom mehhanism võimaldab sujuvalt ja täpselt objektiiviga suumida tänu motoriseeritud süsteemile. Mis veel – OSS pildistabilisaator silub pildi sujuvaks ka siis, kui Sony hübriidkaameral endal integreeritud pildistabilisaator puudub.

Tugevad küljed:
Valgusjõuline, terava joonisega, motoriseeritud suumiga ning korraliku pildistabilisaatoriga universaalsuum.

Nõrgad küljed:
Kaadri äärealadel võiks objektiivil joonis teravam olla, kuid videosalvestuse puhul tegelikult ongi parem natuke pehmem kujutis… Samuti, disainitud poolkaader sensoriga kaameratele.

Sobivus:
Sony α ja NEX seeria poolkaader hübriidkaamerad, nagu Sony α5100, Sony α6300, Sony α6500.

Sony E PZ 18-105mm f/4 G OSS Photopointis »


Sony FE 50mm f/1.8

Sony FE 50mm f/1.8 on klassikaline nifty-fifty objektiiv oma ehedaimal kujul: esiteks on see 50 mm fookuskaugusega, teiseks valgusjõulise f/1.8 maksimaalse avaga, kolmandaks soodsa hinnaga… Selle objektiiviga saab teha täiskaader sensoriga Sony hübriidkaamera ees sisuliselt samu asju, nagu eespool mainitud 35 mm objektiiviga poolkaader kere ees – portreefotod, tänavavaated, maastik jms. Samas keerates antud toru poolkaader sensoriga kere ette, saab veel kitsama vaatenurga ning tulemuseks ideaalne esimene “päris” portreeobjektiiv, millega imelihtne subjekti taustast eraldada või hämaras pildistada.

Tugevad küljed:
Valgusjõuline ja terava joonisega klassikaline 50 mm normaalfiks. Selle objektiiviga ei ole võimalik lihtsalt alt minna.

Nõrgad küljed:

Sobivus:
Sony hübriidkaamerad – täiskaader sensoriga α7 seeria ja Sony α9 hübriidkaamerad ning poolkaader sensoriga α5000 ja α6000 seeria ning NEX seeria hübriidkaamerad.

Sony FE 50mm f/1.8 objektiiv Photopointis »


Sony E 30mm f/3.5 Macro

Üks soodsamaid 1:1 ülekandega makroobjektiive, mis turul saadaval – praegust on sel hinnasilt natuke üle 200 euro. Mida siis selle raha eest saab, et seda objektiivi nii palju ostetakse? Alustuseks, 1:1 ülekande ehk 1× suurenduse – see objektiiv on PÄRIS makroobjektiiv. Teiseks, kompaktse ja kerge konstruktsiooniga objektiivi – kuna see nii kerge on, siis kotist niisama naljalt välja ei lenda ning püsib alati käepärast. Kolmandaks, terava ja selge joonise kaadri keskalal, võimaldades edasi anda detailme mikroskoopiline maailm. Kuna 35 mm ekvivalendina on objektiivi fookuskaugus 50 mm, siis on põhimõtteliselt tegu normaalfiksiga – pildista kasvõi portreefotosid ja tänavavaateid.

Tugevad küljed:
1:1 ülekandega / 1× suurendusega terav stabiliseeritud makroobjektiiv, mida saab kasutada ka portreeobjektiivina.

Nõrgad küljed:
Maksimaalse suurenduse saavutab 9,5 cm kaugusel, mis võib mõned putukad ära hirmutada.

Sobivus:
Sony α ja NEX seeria poolkaader hübriidkaamerad, nagu Sony α5100, Sony α6300, Sony α6500.

Sony E 30mm f/3.5 Macro objektiiv Photopointis »


Sony E 20mm f/2.8

See suure vaatenurgaga valgusjõuline pannkook tüüpi objektiiv teeb erinevates situatsioonides pildistamise ning videosalvestuse ülimugavaks. Tänu f/2.8 avale on võimalik ilma lisavalgustusega töötada ka nõrkades valgusoludes.
Objektiiv on kompaktse disainiga ning äärmiselt kerge, samas ka vastupidav – nii korpus on alumiiniumist ning bajonet metallist.

Tugevad küljed:
Selle objektiivi puhul ongi tema disain kõige suuremaks argumendiks. Just nimelt see meeletu kompaktsus. Ja universaalsus. Loomulikult ka optiline kvaliteet ning hea koostekvaliteet mängivad suurt rolli.

Nõrgad küljed:
Nii lihtsa objektiivi kohta kohati natuke kallis

Sobivus:
Sony α ja NEX seeria poolkaader hübriidkaamerad, nagu Sony α5100, Sony α6300, Sony α6500.

Sony E 20mm f/2.8 objektiiv Photopointis »


Sony E 10-18mm f/4.0 OSS

Sony hübriidkaamerate kasutajate seas on omajagu maastikufotograafe. Kuidas sa muudmoodi seletad selle objektiivi sattumist siia nimekirja. 10–18 mm fookuskaugus on 35 mm ekvivalendina 15–27 mm, kattes ära selle kõige magusama ülilainurga vahemiku. Pildista dramaatilisi maastikuvaateid, arhitektuuri, interjööri, tänavafotosid ja palju muud – kõik on võimalik. Maksimaalne f/4 ava annab paindlikuse ka nõrgemates valgusoludes ning seda parendab veel omakorda integreeritud OSS pildistabilisaator. Ja kõik see on mahutatud kompaktse korpuse sisse.

Tugevad küljed:
See on ülilainurk objektiiv, mis mahutab korraga kaadrisse rohkem kui inimsilm hoomata suudab. Lummavad maastikuvaated, kvaliteetsed arhitektuurifotod jms – kõik on väga kergelt ja lihtsalt saavutav.

Nõrgad küljed:
Ülilainurkobjektiivile omane perspektiivimoonutus ja geomeetriline moonunutus on ka sellel objektiivil olemas.

Sobivus:
Sony α ja NEX seeria poolkaader hübriidkaamerad, nagu Sony α5100, Sony α6300, Sony α6500.

Sony E 10-18mm f/4.0 OSS objektiiv Photopointis »


Sigma 19mm f/2.8 DN Art

Nimekirja viimaselt, kümnendalt kohalt, leiame Sigma ART seeria 19 mm lainurkobjektiivi. Võrreldes paar kohta eespool oleva Sony 20 mm pannkook-objektiiviga on Sigma 19 mm Art suurem ja raskem. Aga. Selle juures on Sigma sisuliselt poole soodsam, eeskujuliku pildikvaliteedi ja terava joonisega – seda ka täisavaga pildistades.  Objektiivi suur f/2.8 ava tagab suurepärase kontrolli teravussügavuse üle ning tagab kasutusmugavuse ka nõrkades valgusoludes.

Tugevad küljed:
Suurepärane pildikvaliteet ning soodne hid.

Nõrgad küljed:
Fikobjektiivi kohta natuke liiga tugev geomeetriline moonutus, kuid see on järeltöötluses imelihtsalt eemaldatav

Sobivus:
Sony α ja NEX seeria poolkaader hübriidkaamerad, nagu Sony α5100, Sony α6300, Sony α6500.

Sigma 19mm f/2.8 DN Art objektiivid Photopointis »


Vaata ka populaarsemaid objektiive teistele kaameramarkidele:
3 populaarseimat lisaobjektiivi Sinu Canon EOS M hübriidkaamerale | 15 enimostetud objektiivi Nikoni peegelkaamerale | 10 kuumimat objektiivi Pentaxi peegelkaamerale | 7 vaprat ehk populaarseimad objektiivid Olympuse hübriidkaameratele | 7 enimostetud objektiivi Panasonicu hübriidkaameratele | 10 populaarseimat objektiivi Sony hübriidkaameratele


Sellega saigi üles loetletud 10 kõige populaarseimat objektiivi, mis viimase aasta jooksul Sony hübriidkaamerate ette on ostetud. Loodame, et teiste klientide ostu- ja valikueelistused kombineeritud meiepoolsete kommentaaride ning selgitustega teeb ka Sinule järgmise objektiivi valimise lihtsamaks. Samuti sai nüüd ka selgeks, et fotograafia järgmisele tasemele viimine ei tähenda kohe hoiupõrsa pensionile saatmist. Aga mis siin ikka pikalt seletada arvuti taga. Pea meeles – ära siis kaamerat koju jäta ning meeldivat pildistamist.

10 objektiivi, mida kõige rohkem Fujifilm hübriidkaameratele ostetud

$
0
0

Fujifilm hübriidkaamerad ei vaja tutvustamist ei fotograafide ega disainerite seas. Need retrohõngulised, väga õnnestunud disaini ning suurepärase kasutusmugavusega ja mis veel olulisem – väga hea pildikvaliteediga hübriidkaamerad on hõivanud globaalselt ligi 20% turust. Teisisõnu öeldes – iga viies hübriidkaamera mis maailmas ostetakse, on Fujifilm logoga hübriidkaamera. See omakorda tähendab seda, et Fujinon objektiividele on päris suur turg ning ka nõudlus ja paljud kel Fuji hübriidkaamera kotis, ei pruugi kohe teada milline objektiiv võiks selles valikus parim olla. Selle jaoks järjekordselt lihtsustame teie jaoks valiku tegemist ning loetleme üles viimase aasta 10 enimostetud objektiivi, mida Fujifilmi kasutajad oma kaamerate ette on soetanud.


Fujinon XF 35mm f/2 R WR

Arvestades ka varasemaid teiste platvormide pingeridu, siis võiks öelda, et kõige populaarsem fookuskaugus on 35 mm. Nii ka Fujifilmi leeris – Fujinon XF 35mm f/2 R WR on oma müüginumbritega teisest kohast lausa kahekordse edumaaga eespool. Väga soodsa hinnaga objektiiv, mis pakub väga head teravust kaadri keskel kogu ava ulatuses ning kaadri äärealade viimanegi kriitika kaob juba f/4 juures ära. 9 labaga diafragma loob pehme taustahägu, kiire ja vaikne teravustamine lihtsustab kasutamist videotöödel ning takkaotsa on see objektiiv väga kompaktne – hea ja mugav ükstapuha millise Fujifilm X-seeria hübriidkaamera ette jätta.

Tugevad küljed:
Valgusjõuline, terava joonisega kiire teravustamisega 35 mm klassikalise fookuskaugusega objektiiv.

Nõrgad küljed:
Ei oskagi ühtegi nõrka külge välja tuua – tegu on väga õnnestunud toruga.

Fujinon XF 35mm f/2 R WR objektiivid Photopointis »


Soovid Fujifilmi kaamerat või objektiive enne ostmist järele proovida? Photopointi fototehnika rendis on saadaval valik Fujifilm objektiive ja kaameraid. Täpsem info Photopointi rendilehelt.


Fujinon XF 35mm f/1.4 R

Teiselt kohalt leiame samuti klassikalise 35 mm fiksobjektiivi. Fujinon XF 35mm f/1.4 R on natuke teisest klaasist kui nimekirjas eespool asuv isend. Valgusjõulisem, üliterava joonisega ning üldiselt väga hea optilise kvaliteediga objektiiv on omajagu suurem. Puht ergonoomilises mõttes on see parem kaaslane X-Pro2 või X-T2 kaamerale, kui X-T20 või väiksematele mudelitele. Lisaks on sel objektiivil mugav väga lai teravustamisrõngas ning ka lai avarõngas, mis lihtsustavad manuaalset kasutust. Ainukeseks kitsaskohaks selle objektiivi juures on see, et teravustamine on konkreetselt vali ning videosalvestuse seisukohalt liiga aeglane – ehk fotode tegemiseks ideaalne, kuid videosalvestuseks saab kasutada ainult käsitsi teravustades.

Tugevad küljed:
Väga valgusjõuline ning suurepärase joonisega objektiiv, mis sobib suuremate X-seeria kaamerate ette nagu rusikas silmaauku.

Nõrgad küljed:
Teravustamine teeb liiga palju häält.

Fujinon XF 35mm f/1.4 R objektiiv Photopointis »


Fujinon XF 16mm f/1.4 R WR

Fujifilmi tugevaimaks küljeks on just suurepärased fiksobjektiivid ning see kumab igatepidi läbi ka selles tabelis. Kolmandal kohal olev 16 mm lainurkobjektiiv on igat kopikat oma hinnast väärt. Robustse konstruktsiooniga ilmastikukindel objektiiv pakub väga head kasutusmugavust. Väga mugav teravustamisrõngas, kiire autofookus ja kergelt käsitletav avarõngas teevad selle objektiivi manuaalse kasutamise imelihtsakt. Objektiiv on valgusjõuline, pakkudes alates f/1.4 ava juures väga head kvaliteeti kaadri keskel ning ava kinni keerates tulevad kaadri äärealad kiirelt järgi. Kuna objektiiv ise on ilmastikukindla disainiga, siis sama vastupidava X-seeria hübriidkaamera ees annab kokku väga hea komplekti loodus- ja tänavafotograafile.

Tugevad küljed:
Suhteliselt kerge disaini juures väga hea optilise kvaliteediga objektiiv, mis pakub väga eeskujulikku teravust.

Nõrgad küljed:
Teravus kaadri äärealadel, eriti täisavaga pildistades.

Fujinon XF 16mm f/1.4 R WR objektiiv Photopointis »


Fujinon XF 56mm f/1.2 R

See on objektiiv, mis veenis mitmed fotograafid suuri raskeid peegelkaameraid hülgama ning just Fujifilm X hübriidkaamerale ümber kolima. Miks? Sest tegu on ühe lausa ülivõrdes optiliselt eeskujuliku toruga. Väga valgusjõuline, maksimaalse f/1.2 avaga annab paindlikkuse nii hämaras pildistamisel kui ka suurepärase kontrolli teravussügavuse üle. Objektiivil on väga hea teravus kaadri keskosas ning juba f/2.8 juures on kaadri äärealad järele tulnud, olles sellega teistest klassikalistest objektiividest vähemalt stopi jagu eespool. Kui selle objektiivi puhul üldse norida, siis jah esimese põlvkonna XF seeria objektiividele kohaselt on ka sel teravustamine natuke aeglane ja vali. Samas – portreefotosid pildistades ei häiri see aspekt sind üldse.

Tugevad küljed:
Pea parim portreeobjektiiv, mis Fujifilm X-seeria hübriidkaameratele saada – ainult sama objektiivi koos APD filtriga versiooni võiks nimetada natuke paremaks portreefotograafia seisukohalt.

Nõrgad küljed:
Vali teravustamine.

Fujinon XF 56mm f/1.2 R objektiiv Photopointis »


Fujinon XF 10-24mm f/4 R OIS

Fujifilm kaamerad ei ole ainult portree- ja tänavafotograafide käes – ülilainurksuumi sattumine siia nimekirja on märk sellest, et Maarjamaal leidub omajagu loodusfotograafe kes kasutavad Fujifilmi hübriidkaameraid. Tegelikult Fuji maailmas sellest laiemaks rohkem ei lähegi, kuid egas see ei ole ainukene põhjus antud objektiivi poole vaatamiseks. Läbiva f/4 avaga stabiliseeritud objektiiv annab suure paindlikkuse pildistamisel ning juba f/5.6 juures on kogu kaadri ulatuses sobiv teravus saavutatud. Mis veel – sel objektiivil puuduvad ülilainurkobjektiivile omased geomeetrilised moonutused, pakkudes sellega väga viisakat kujutist.

Tugevad küljed:
Hea joonise ning hea teravusega objektiiv, mis on ideaalne maastikku, interjööri või arhitektuuri pildistavale fotograafile

Nõrgad küljed:
Maksimaalne ava on ainult f/4.

Fujinon XF 10-24mm f/4 R OIS objektiiv Photopointis »


Fujinon XF 23mm f/2.0 R WR

Tegu on suhteliselt uue objektiiviga ning hea on näha, et see nii kiirelt ka tabelite etteotsa jõudnud. Väga soojalt vastu võetud normaalfiksobjektiiv – Fujinon XF 23mm f/2.0 R WR pakub sama vaatenurka nagu 35 mm objektiiv täiskaadri ees. See tähendab seda, et tegu on objektiiviga, mida on mugav igapäevaselt kaasas kanda ning sisuliselt kõikjal pildistamiseks kasutada. Valgusjõuline f/2.0 maksimaalse avaga, ilmastikukindla ning väga kerge disainiga objektiiv sobib iga X-seeria hübriidkaamera ette nagu kinnas kätte.

Tugevad küljed:
Valgusjõuline, terava joonisega kiire teravustamisega klassikaline normaalfiks objektiiv.

Nõrgad küljed:

Fujinon XF 23mm f/2.0 R WR objektiivid Photopointis »


Fujinon XF 50-140mm f/2.8 R LM OIS WR

Korralik teleobjektiiv nii loodusesõpradele kui ka igapäevaseks portreetööks – 50-140mm objektiiv on mõeldud samaväärseks objektiiviks nagu 70-200mm f/2.8 objektiivid 35 mm sensori ees on. Selle objektiivi puhul on põhilisteks argumentideks korralik optiline kvaliteet, pea olematud geomeetrilised moonutused kogu suumi ulatuses ning loomulikult läbiv f/2.8 ava. Kasutusvõimalusi laiendab omakorda korralik optiline stabilisaator ning ilmastikukindel metallkorpus. Sisuliselt ei saa sellele objektiivile midagi ette heita ning võrreldes Canoni või Nikoni analoogidega täiskaadri ees on Fuji kergem, kompaktsem, soodsam kuid samas kvaliteedi osas samal tasemel.

Tugevad küljed:
Hea optilise kvaliteediga ning võimeka stabilisaatoriga ja kiire teravustamisega mitmekülgne telesuumobjektiiv

Nõrgad küljed:
Ka sellele objektiivile otseselt etteheited puuduvad

Fujinon XF 50-140mm f/2.8 R LM OIS WR objektiiv Photopointis »


Fujinon XF 55-200mm f/3.5-4.8 R LM OIS

Siis kui 50–140 mm objektiivid on mõeldud poolkaadri ees asendama 70–200 mm torusid, on 55–200 mm objektiivid ideaalsed asendused klassikalistele 70–300 mm objektiividele. Isegi, et Fujifilmil on selline objektiiv päris kõrge hinnaga, on see kindlalt nimekirjalt sees. Fujinon XF 55-200mm f/3.5-4.8 R LM OIS puhul saab rääkida seda tüüpi objektiividele mitte nii väga kohaselt väga heast pildikvaliteedist ning minimaalsetest moonutustest. Mugav käsitlus, hea vorm ning veel parem stabilisaator teevad sellest objektiivist mugava kaaslase väga erinevates situatsioonides.

Tugevad küljed:
Hea optilise kvaliteediga, võimeka stabilisaatoriga ja väga vaikse teravustamisega telesuumobjektiiv.

Nõrgad küljed:
Teravustamiskiirus jätab natuke soovida

Fujinon XF 55-200mm f/3.5-4.8 R LM OIS objektiiv Photopointis »


Fujinon XF 16-55mm f/2.8 R LM WR

Fujifilmil on mitmeid normaalsuumobjektiive – 16-50 mm soodne kit-objektiiv, väga kvaliteetne 18-55 mm normaalsuum ning kõige-kõigem Fujinon XF 16-55mm f/2.8 R LM WR objektiiv. See objektiiv on mõeldud nendele, kellele jääb 18-55 mm objektiivi f/4 maksimaalne ava normaalasendis pimedaks ning samas vajavad ka kõige-kõigemat optilist kvaliteeti. Jah, ohverdades stabilisaatori ning rahakoti arvelt saad juurde väga terava ja kvaliteetse objektiivi mis sind niisama naljalt hätta ei jäta. Lisaks on see väga tugeva metallkonstruktsiooni ning ilmastikukindla disainiga ja kiire-vaikse teravustamisega. Väga soovitame.

Tugevad küljed:
See objektiiv on nagu korralik 24-70 mm objektiiv – multifunktsionaalne, ülihea pildikvaliteediga ning mugava käsitlusega.

Nõrgad küljed:
Stabilisaator on puudu ning hinda on sel omajagu

Fujinon XF 16-55mm f/2.8 R LM WR objektiiv Photopointis »


Fujinon XF 90mm f/2 R LM WR

Mõne platvormiga on niimoodi, et pelgalt ühe objektiivi pärast soovitatakse just see valida. Täpselt nii, nagu Canonil on legendaarsed 85mm f/1.2 ning 135mm f/2 portreeobjektiivid, on Fujifilmil XF 90mm f/2 R LM WR portreeobjektiiv. Kui sa ikka otsid hübriidkaamerat portreede pildistamiseks ning oled nõus vähegi sellesse investeerima, siis antud torust ei ole võimalik mööda vaadata. Üliterava joonisega kaadri keskelt ning f/4 juures on ka kaadri äärealad järele jõudnud. Väga meeldiva bokeh efektiga ning sisuliselt olematu vinjeteerumisega. Fujinon torudele kohaselt metallkorpuses objektiiv on ka ilmastikukindel ning samuti väga kiire ja vaikse teravustamisega.

Tugevad küljed:
Terav ja kvaliteetne teleobjektiiv nii portree kui spordi pildistamiseks

Nõrgad küljed:

Fujinon XF 90mm f/2 R LM WR objektiiv Photopointis »


Vaata ka populaarsemaid objektiive teistele kaameramarkidele:
3 populaarseimat lisaobjektiivi Sinu Canon EOS M hübriidkaamerale | 15 enimostetud objektiivi Nikoni peegelkaamerale | 10 kuumimat objektiivi Pentaxi peegelkaamerale | 7 vaprat ehk populaarseimad objektiivid Olympuse hübriidkaameratele | 7 enimostetud objektiivi Panasonicu hübriidkaameratele | 10 populaarseimat objektiivi Sony hübriidkaameratele | 10 objektiivi, mida kõige rohkem Fujifilm hübriidkaameratele ostetud


Sellega saigi üles loetletud 10 kõige populaarseimat objektiivi, mis viimase aasta jooksul Fujifilm X-seeria hübriidkaamerate ette on ostetud. Loodame, et teiste klientide ostu- ja valikueelistused kombineeritud meiepoolsete kommentaaride ning selgitustega teeb ka Sinule järgmise objektiivi valimise lihtsamaks. Samuti sai nüüd ka selgeks, et fotograafia järgmisele tasemele viimine ei tähenda kohe hoiupõrsa pensionile saatmist. Aga mis siin ikka pikalt seletada arvuti taga. Pea meeles – ära siis kaamerat koju jäta ning meeldivat pildistamist.

Viewing all 217 articles
Browse latest View live